Zavrieť

Porady

Účtovanie bez dokladu

Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Reagujem na príspevok od Tweety č. 19. Pohonné hmoty by som neúčtoval na 501, ale na 503 - Spotreba ost.neskladovateľných dodávok.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

smith
Reagujem na príspevok od Tweety č. 19. Pohonné hmoty by som neúčtoval na 501, ale na 503 - Spotreba ost.neskladovateľných dodávok.
Pohonné hmoty sa skladovať dajú .(V tom prípade by však boli na účte 112 a postupne by sa spotrebovávali cez 501) . Pri účtovaní spôsobom B idú na 501 pri nákupe.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Natka
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
ked ti nie je ochotny doniest duplikat, tak to jednoducho daj ako základ neovplyvnujuci naklad dane, nic insie s tym spravit nemozes, kedze to je platene cez banku
aspon mne to tak poradil auditor, ked sef stratil penazenku aj s dokladmi, kde mal blocky, co nakupil za cely tyzden
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, chcem sa opýtať: čo v prípade, ak mám zaúčtované v januári 2005 poistenie podnikateľa v kooperatíve, ale časom sa nejakým záhadným spôsobom odtrhol a stratil doklad o zaplatení? ďakujem.
Naposledy upravil *agatha* : 24.07.06 at 14:24
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
*agatha*
ahojte, chcem sa opýtať: čo v prípade, ak mám zaúčtované v januári 2005 poistenie podnikateľa v kooperatíve, ale časom sa nejakým záhadným spôsobom odtrhol a stratil doklad o zaplatení? ďakujem.
Neviem síce o aké poistenie podnikateľa sa jedná ...ale v každom prípade pri strate ktorého koľvek dokladu o zaplatení by som sa snažila cestou písomnej korešpodencie vybaviť potvrdenie , že platba pri ktorej chýba doklad bola uhradená .Ak je to zaučtované ......chýba doklad , ktorý preukazuje oprávnenosť účtovania nákladov PU resp.výdavkov JU.

V opačnom prípade vidím pravdepodobnosť neuznania výdavku zo strany DÚ a je to viac než pravdepodobné .
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

jedná sa o poistenie podnikateľa voči škodám spojených s podnikaním. skúsim sa teda skontaktovať s kooperatívou, aby nám to potvrdenie vydali. ďakujem za radu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
*agatha*
jedná sa o poistenie podnikateľa voči škodám spojených s podnikaním. skúsim sa teda skontaktovať s kooperatívou, aby nám to potvrdenie vydali. ďakujem za radu.

OK ....treba to vybaviť .........možno je možné z ich strany aj vystaviť opis dokladu v prípade platby poštovou poukážkou .

Ale tieto doklady sú mementom ....nie je možné aby sa strácali ....
Naposledy upravil Zita5 : 24.07.06 at 14:46
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Všetci sme len ľudia. Stratiť sa môžu, dokonca niekedy veľmi ľahko. Dôležité však je, aby bol účtovný prípad dokladovaný a to spôsobom, ktorý zaručí jeho preukaznosť. Ak sa doklad stratí, treba využiť možnosť nahradiť ho spôsobom, ktorý je prijateľný z pohľadu účtovníctva a daní.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Keď za niečo zaplatím mal by som dostať účtenku.

Mám na ňu nárok aj na verejných WC keď platím za ich použitie.

0 0