Zavrieť

Porady

systém číslovania faktúr

Pre vnútorný pokoj pokladám možno hlúpu otázku.
Je podľa Vás nasledovné číslovanie faktúr OK?
dodávateľké fa: 114001 -114999
odberateľské fa 214001 - 214999
Myslela som, či by to nemalo byť naopak odberateľov 114001... a dodávateľov 214001, alebo to je jedno. U inej firmy to mám práve naopak.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Číselný rad je len a len na voľbe účtovnej jednotky. Tak, či opak, je to jedno, podstata je niekde inde.
    maped ďakujem
    Tweety rada som pomohla

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Vyskúšaj vo svojom programe rôzne varianty zobrazovanie faktúr a pochopíš,
    budú sa ti ukladať pomiešané, najprv jednotky za všetky mesiace, potom dvojky atď.
    Vyber si čo najjednoduchšie, načo také dlhé?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Prosim Vas, szčo ma čislovanie faktur takto: 01012014, 02012014, to bol januar, februar znova: 01022014, t.j.prve dve čislice znamenaju čislo faktury, druhe dve čislo mesiaca a potom nasleduje rok. Je to spravne, moze to tak byt?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DAPORA Nieje to správne, nemôže každý mesiac začínať od 1 do xyz.. ak použijete rok - to je Ok... ale mesiac už nie! nekomplikujte si to dajte rok dopredu (20140001) a cislujte klasicky od 1 po 99999... urobte si účtovnú smernicu ako budú číslované faktúry (000012014, 20140001, 140001, FA140001) ale mesiac tam nedávajte.
    Papierniková a to už prečo ??
    Dav Može, ale na konci roka treba urobiť dokladovú inventúru a v zápisnici z inventúry uviesť, ktoré čísla dokladov sú zahrnuté v účtovníctve, DE, alebo v evidencii pohľadávok a koľko dokladov bolo vlastne vystavených. A na takéto číslovanie urobiť Internú smernicu. Môj osobný názor - nie je to dobrý a prehľadný spôsob a nedoporučujem ho. Ale neodporuje to žiadnemu predpisu.
    DAPORA Nehádam sa, ale ja sa radšej budem aj naďalej opierať o slová pani auditórky, ktorá takýto spôsob číslovania neschválila.
    Dav Z praktického hľadiska je to blbosť, ale neodporuje zákonom. Pokiaľ pri prípadnej daňovej kontrole preukáže, že všetky faktúry boli zaúčtované, zaevidované, zinventarizované, tak sa kľudne môže takto realizovať. Ešte doporučujem aj písmená a pomlčky, ak je platiteľ DPH... Niektorí ľudia si myslia, že jednoduchosť musí byť zlá a že nevyhnutne musí robiť číselné rady komplikovane. A nielen číselné rady, bohužiaľ.
    nikulik ďakujem Vám všetkym za Vaše nazory. Ono ide skôr o to, ze szčo si stoji za tym ze to takto chce. Tak mu spravim tu internu smernicu a nech si to pri kontrole odôvodnuje ako chce.
      zbaliť

    systém číslovania faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.