Zavrieť

Porady

Stal sa mi pracovny uraz - mam narok od firmy dostat odskodne hoci už nie som ich zamestnanec?

V zazname o registracii mam uznane ze mi uplatnuju pracovny uraz v plnej vyske, ktory mi bude vyplateny po ukoncení PN ale uz niesom ich zamestnanec tak mi tvrdia ze nemam narok na nic kto mi vie pomoct
Naposledy upravil Mariana B. : 21.10.14 at 12:12
8 komentárov     zbaliť
buchač Šak fajn...buď rada.
Iní sa musia súdiť, aby svoje dostali.
viera1712 hej ale oni mi to nechcu dat lebo ze s nimi nemam uz nic lebo mi skoncila pracovna zmluva tak teraz neviem co mam robit ale mam trvale nasledky neviete mi niekto pomoct co mam robit
ivka70 A PN stale trva?
Chobot Lezie to z teba ako z chlpatej deky.

Uveď viac detailov, napr. prečo ti skončila prac. zmluva? Bola na dobu určitú?
viera1712 mala som zmluvu na dobu urcitu a ta mi uz skoncila
misoft Pracovala si pre nich? Na akom základe?
viera1712 mala som zmluvu na dobu urcitu a ta mi skoncila vo februari a na marodku som isla v nov 2013
ivka70 Kedy ti PN skončila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Zatiaľ, čo buchač (Včera 15:36) Šak fajn...buď rada. Iní sa musia súdiť, aby svoje dostali., Váš prípad vidí tak ružovo, ja ho v takých ružových farbách nevidím. Nie, žeby som Vám to neprial, ja Vám to prajem z celého srdca, ale ja sa bojím, že veľkorysosť Vášho bývalého zamestnávateľa pri odškodnení Vášho pracovného úrazu na 100% sa pominie okamihom, keď zistí, že je v tom až po uši namočený, že existuje § 195 odsek 1, Zákonníka práce, kde sa uvádza, že ak u zamestnanca došlo pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním k poškodeniu zdravia alebo k jeho smrti úrazom (pracovný úraz), zodpovedá za škodu tým vzniknutú zamestnávateľ, u ktorého bol zamestnanec v čase pracovného úrazu v pracovnom pomere. Je to úplne jasné, zrozumiteľné a jednoznačné, ale opak toho čo si doposiaľ myslí. Nie je nad čím špekulovať.
    Poukázať na všetky možné ustanovenia zákonov a úskalia, by bolo potrebné niekoľko hodinové školenie. Preto doporučujem si podrobne naštudovať ÔSMU ČASŤ - NÁHRADA ŠKODY informatívne ale solídne a § 196 precízne Zákonníka práce, Vyhlášku 500/2006 Z.z. modul 8 kódovanie príčiny PÚ. Upozorňujem, že pre Vás by štat. zn. príčiny úrazu 8, 9, a 10 by znamenali pohromu, a tiež i ŠTVRTÚ HLAVU - ÚRAZOVÉ DÁVKY od §-u 83 zákona 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení a nasledujúce.
    Nie je toho tak strašne veľa, ako to na prvý pohľad vyzerá. Keď začnete to čítať, keď vôbec začnete, sama pochopíte, čo je pre Vás potrebné a použiteľné. Prajem veľa zdaru, elánu, trpezlivosti a verím, že Vám to vyjde.
    buchač Len poznámočka na okraj.

    Môj komentár bol taký len z jedného dôvodu. Bol daný len názov témy a žiaden príspevok,ktorý by objasňoval niečo bližšie.

    Takže asi tak...

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Súdiac z vašich uvedených informácií, by som vám poradila poslať im výzvu (kvalifikovane napísanú) na vyplatenie odškodného, ak už teda disponujete lekárskym posudkom o vašom zdravotnom stave a viete zhrnúť a vyrátať všetky výdaje, ktoré ste v súvislosti s liečením mala a iné nároky vyplývajúce z pracovnoprávneho vzťahu s vašim zamestnávateľom.

    To, že máte nárok (pri splnení aj iných podmienok) na bolestné a sťaženie spoločenského uplatnenia a náhradu ostatných nákladov to je jasné, aj keď váš zamestnávateľ tvrdí opak :-) Pracovný úraz sa stal v čase, keď ste mala uzavretú pracovnú zmluvu.

    Podľa môjho názoru vás len chcú zmiasť, aby prešiel čas a váš nárok sa premlčal.
    Dobrý deň,

    ak sa Vám stal pracovný úraz a je registrovaný, potom ho prešetrovala inšpekcia práce. O výsledku Vás budú informovať. Na to nemá žiaden vplyv skončenie pracovného pomeru. Odporučil by som požiadať nie zamestnávateľa ale sociálnu poisťovňu, ktorá vypláca odškodnenie za pracovné úrazy, o výplatu úrazového príplatku. Tým nič nestratíte a sociálna poisťovňa Vám poskytne odpoveď na otázku či na to máte nárok. Následne by sa riešili odškodnenie vo forme bolestného alebo náhrady za prípadné trvalé následky. V prípade otázok ma kľudne kontaktujte.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    frzanony Máte veľmi nesprávne informácie keď si myslíte, že všetky registrované pracovné úrazy šetrí inšpekcia práce, a ešte nesprávnejšie keď si myslíte, že o nich informuje postihnutého.
    maximilian123 máte pravdu nevyjadril som sa dosť exaktne moja chyba. Vašou chybou zasa je, že ste nijak neporadil pani, ktorá chcela pomoc.
    frzanony A v čom som jej neporadil? Veď som jej uviedol predpisy ktoré jej problém riešia a zbytok je na nej, aby sa rozhodla ako to chce alebo nechce riešiť. Nie je možné si pliesť advokátsku kanceláriu s poradenstvom. Vami kritizovaná nepomoc, by sa dala napraviť niekoľkohodinovým školením, čo si myslím, že bez jej prítomnosti aj tak by bolo nevyčerpávajúce, samozrejme, pokiaľ máte predstavu o rozsahu požiadavky
      zbaliť
    luja5 16.10.14 10:35 odstránil(a) z Porady
    AmmiS 15.10.14 06:46 priradil do Porady

    Stal sa mi pracovny uraz - mam narok od firmy dostat odskodne hoci už nie som ich zamestnanec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.