Zavrieť

Porady

Odpočet DPH za 09/2014 keď je blok z ERP 08/2014

Môžem uplatniť odpočet DPH za 09/2014 keď je blok z ERP 08/2014? Iba v 2015 by som už nemohla však? Môžem tak spraviť do konca roku 2014? Len sa uisťujem.
Naposledy upravil ivka70 : 17.10.14 at 11:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš nárok uplatniť aj neskôr ako vznikol, najneskôr však v poslednom zdaňovacom období roka. Viď §51 Zákona o Dph.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cloe Nie je potrebné DDP, viď príspevok od Tweety.
    emma01 Samozrejme že s odpoveďou Tweety súhlasím, ale zadávateľka sa pýta, či už v r. 2015 si daň uplaniť nemôže. Môže, ale cez DDP. Viď. Daňový poriadok.
    Tweety je to obsiahnuté aj v uvedenom §
    emma01 Dovolím si nesúhlasiť. § 51 hovorí o tom, že ak nemá doklad a kladiem dôraz na slovo "nemá" do konca zdaň. obdobia kalendárneho roka, môže si daň uplatniť v tom období, kedy doklad obdrží. Teda ak by ho dostala až v r. 2015, tak v r. 2015 daň uplatní v riadnom DP. Ale zadávateľka otázky doklad dostala v 9/2014 s dátumom dodania 8/2014. V zadaní sa pýta, či by si daň nemohla uplatniť aj v r. 2015. Keďže ho má už v r. 2014 a z nejakého dôvodu by si daň neuplatnila, môže si ju uplatniť aj v r. 2015, ale už podaním DDP. Na Daňový poriadok som upozornila kvôli lehotám na podanie DDP. Zo zadania mi vyplynulo, že zadávateľka nemá vedomosť o tom, že DPH si môže uplatniť aj v neskoršom období.
    cloe V podstate to asi myslíme všetci rovnako, len každá z nás odpovedala na inú otázku zo zadania. Ja som odpovedala na to, či môže uplatniť bloček z 08/2014 v mesiaci 09/2014. A teda, že môže uplatniť v 09/2014 a nemusí podávať DDP za 08/2014.
    emma01 Presne tak, ja som odpovedala (ak rozdelím dotaz na tri otázky) na druhú otázku. :-)
      zbaliť

    Odpočet DPH za 09/2014 keď je blok z ERP 08/2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.