Zavrieť

Porady

Kto je platca DPH?

Cize platcom DPH je ten kto sa zaregistroval ako platca DPH na danovom urade? Takze ja ked nie som zaregistrovana, nie som platcom DPH? Aj ked to je podla mna blbost......... ......vsak vsetko nakupujem s danou, takze platim DPH a nie som platcom DPH.....hi,hi
Naposledy upravil mango28 : 26.04.06 at 11:11 Dôvod: vymazat prispevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Platcom DPH je daňovník, ktorý sa prihlási na DU ako platca DPH a bude mu pridelené IČ DPH.
    Platca DPH počas celého roka nakupuje s DPH aj bez DPH, podľa toho, či nakupuje od platcu, alebo neplatcu DPH.
    Platca DPH musí všetko faktúrovať s DPH.
    /okrem výnimiek/

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Tvoja otázka je dosť nezrozumeteľne napísaná, skús ešte raz lebo vôbec nerozumiem o čo Ti ide.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Asi v tom riadne pláveš...Plátca DPH je ten , kto má od DÚ registráciu ako plátca DPH. A ten kupuje aj predáva s DPH/okrem určitých výnimiek/, podáva daň.priznanie k DPH...Ak si chceš urobiť jasno pozri hore zákon o DPH

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Platca DPH je podnikateľ FO alebo PO zaregistrovaná na DÚ ako plátca DPH, ktorý za posledných 12 mesiacov dosiahol obrat 1.500.000 Sk a odrátava daň na vstupe a daní svoje obchodné aktivity daňou na výstupe. Daňovému úradu vysporiadava DPH buď mesačne alebo kvartálne - to je veľmi zjednodušene povedané.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mango28
    Dakujem, dakujem, dakujem....uz mi to je jasne
    Pozri § zákona od dph:
    Registračná povinnosť
    § 4
    Na začiatok
    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ja by som sa len na upresnenie chcela opýtať, nemal by sa náhodou používať výraz "platiteľ" namiesto platca?
    Mne sa zdá, že zákon o dph používa tento výraz Ale nie je to nič dôležité, len pre informáciu.

    prajem všetkým pekný deň.
    dana

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    dana9
    Ja by som sa len na upresnenie chcela opýtať, nemal by sa náhodou používať výraz "platiteľ" namiesto platca?
    Mne sa zdá, že zákon o dph používa tento výraz Ale nie je to nič dôležité, len pre informáciu.

    prajem všetkým pekný deň.
    dana
    Asi máš pravdu že je to platiteľ, ale všetci sme tak nejak uponáhlaní, že sa všetko skracuje a zrýchluje. Ale to si slovenčina naša nezaslúži !!!
    Pekný večer...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mango28
    Cize platcom DPH je ten kto sa zaregistroval ako platca DPH na danovom urade? Takze ja ked nie som zaregistrovana, nie som platcom DPH? Aj ked to je podla mna blbost......... ......vsak vsetko nakupujem s danou, takze platim DPH a nie som platcom DPH.....hi,hi
    To s touto otázkou, alebo definíciou na tomto fóre myslíš vážne ???:p Už dávdno nie je 1. apríl.
    Ahojte,

    Rozumiem registrácii a všetkému naokolo - som neplatca, keďže sme začali podnikať ešte len minulý mesiac. Vystavujem faktúry BEZ DPH.

    Otázka je, ako to je, keď JA NAKUPUJEM služby-tovary od PLATCOV DPH. Ja som v tom prípade síce neplatca, ale oni mi fakturujú s DPH. To znamená že ja to DPH neodvádzam ale ide mi celé do nákladov alebo?

    Vďaka.
    Ak to je úplne primitívna účtovnícka otázka, tak je to preto, lebo nie som účtovníčka ...
    len sa do toho začínam dostávať aj vďaka vám!

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Stanka Svecova Pozri príspevok
    Ahojte,

    Rozumiem registrácii a všetkému naokolo - som neplatca, keďže sme začali podnikať ešte len minulý mesiac. Vystavujem faktúry BEZ DPH.

    Otázka je, ako to je, keď JA NAKUPUJEM služby-tovary od PLATCOV DPH. Ja som v tom prípade síce neplatca, ale oni mi fakturujú s DPH. To znamená že ja to DPH neodvádzam ale ide mi celé do nákladov alebo?

    Vďaka.
    Áno, do nákladov si dávaš celú cenu aj s DPH. Tvoj dodávateľ odvedie DPH.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mango28 Pozri príspevok
    Cize platcom DPH je ten kto sa zaregistroval ako platca DPH na danovom urade? Takze ja ked nie som zaregistrovana, nie som platcom DPH? Aj ked to je podla mna blbost......... ......vsak vsetko nakupujem s danou, takze platim DPH a nie som platcom DPH.....hi,hi
    To je tá terminológia. Zákon stanovil kto je platiteľom a kto nie. Ale v skutočnosti celá DPH zostáva na konečnom spotrebiteľovi, ktorý si ju už nemôže odpočítať.

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Ak podnikateľ nie je platca DPH, je správne, keď vo FA uvádza sumu bez DPH aj sumu s DPH???

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    iika Pozri príspevok
    Ak podnikateľ nie je platca DPH, je správne, keď vo FA uvádza sumu bez DPH aj sumu s DPH???
    Neplatiteľ DPH nesmie na fa uvádzať sumu bez a potom s DPH. V prípade, že tak spraví, musí túto DPH odviesť. (ak uviedol aj DPH).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.