Zavrieť

Porady

Dodatočné DP k DPH

Dobrý deŇ,
sme štvrťročný platcovia dph, podávala som za 3Q2014 priznanie i kontrolný výkaz, prišiel mi chybný protokol, kontrolný výkaz som opravila a teraz mi zostáva opraviť teda podať dodatočné dp k dph, v DP nám vyšla daňová povinnosť, aj po oprave tá istá, len riadky v DP 21,23 a 28 priznanie sa mi menia. Prosím keď budem podávať dodatočné DP k DPH, ak mi zostáva daňová povinnosť tá istá, riadky v DP 37 a 38 nevypľňam, rozdiel mi nevznikol a v riadku 38 som si nie istá, či tam uvediem tú povinnosť čo mi vznikla. Ešte som doteraz dodatočné DP nerobila tak som si nie istá. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ekonoom je offline (nepripojený) Ekonoom

    Ekonoom
    Dobrý deň, nebojte sa podať dodatočné opravné priznanie ak ste zistila, že v riadnom máte chybu. Na stránke finančnej správy môžete nájsť metodický pokyn ako postupovať ak si nie ste istá, prípadne skúste konkrétne rozpísať Váš problém čo Vám nie je jasne a budeme sa Vám snažiť pomôcť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Vyplníš dodatočné DP DPH tak, ako malo byť správne riadne. Kedže sa menia len riadky a nemení sa výsledná daňová povinnosť, rozdiel je NULA, tú neuvádzaš nikde.
    vyčíslená DP bude rovnaká.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.