Zavrieť

Porady

Pracovna doba na dobu urcitu presahujuca 2 roky

Ahojte,

som v nasledovnej situacii. Od 1.7.2013 som mal pracovnu dohodu na dobu trvania materskej dovolenky ineho kolegu.

V zmluve bod: "Pracovný pomer sa dojednáva na dobu určitú, a to na po dobu trvania materskej dovolenky Jozka Mrkvicku."

Nasledne som podpisal dodatok k tejto zmluve, ktora rusi dovod z materskej dovolenky na dojednanu dobu.

dodatok: "Pracovný pomer sa dojednáva na dobu určitú, a to do 1.8.2015"

Problem, ktory som si vsimol dodatocne je, ze zmluva je tym padom uzatovrena na dobu dlhsiu ako 2 roky. A kedze dohodou sa uz zmenil dovod zo zastupovania na materskej na iny, tak by to mala byt zakonom stanovana hranica 2 roky.

Ake postihy mozu hrozit mne, alebo mojmu zamestnavatelovi?
Ked budem pracovat na dobu dlhsiu ako 2 roky, nezmeni sa automaticky zmluva na dobu neurcitu?

Dakujem za rady
veronikasad "Jožko Mrkvička" v čase podpisovania dodatku ukončil materskú dovolenku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedy je to nasledne si podpisal ?

    Nemozes pliest 2 typy zmluv, to zastupovanie ma vynimku a na dobu urcitu teda po skonceni zastupovania moze este s tebou zamestnavatel uzavriet PP na dobu urcitu (bez podmienky zastupovania) max. na 2 roky a max. 2x predlzit.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Barti Zmluvu som podpisal 20.6.2013, a dodatok 31.7.2014. To nie su 2 zmluvy, je to jedna zmluva, ktora bola urcena na zastupovanie za matersku dovolenku, a nasledne dodatok, v ktorom sa predefinovalo zastupovanie na dobu. Text bodu zo zmluvy a dodatku je v otazke.
    ivka70 Ano, ale az ten dodatok je bez zastupovania a tie 2 roky zo zakona sa pocitaju od tohto datumu, bez ohladu na to, ze prac. zmluva s inymi podmienkami trvala uz skor.
    To znamena, ze tvoja zmuva na dobu urcitu zacala asi 1.8.2014 a moze teda trvat s max. 2 predlzeniami do 31.7.2016.
    Cize budete v medziach zakona.
    Este ti ju budu moct aj predlzit a stale na dobu urcitu.
    Tweety Potom PZ na dobu určitú končí dátumom doby určitej t.j. 1.8., alebo je tam ten správny dátum dvoch rokov a teda 31.7.2015?
    Tweety Ivka a nepočíta sa už prvý dátum na zmluve? prečo? Už tam začala doba určitá, ktorá bola len zmenená na konkrétny dátum.
    Barti Uz je mi to jasne, Dakujem za vysvetlenie Ivka
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doba dvoch rokov končí dátumom 31.7. 2015., určite je tam ten dátum 1.8.? Lebo zmluvy zvyčajne končia posledným dňom obdobia. AK po tomto dátume budeš pokračovať v práci so súhlasom zamestnáv., PP automaticky prejde na dobu neurčitú. AK nie, PP automaticky týmto dátumom končí.
    Naposledy upravil Tweety : 12.11.14 at 11:15
    Barti nerozumiem, nemala by doba 2 rokov koncit 1.7.2015 ?
    Tweety opravila som ten dátum

    Pracovna doba na dobu urcitu presahujuca 2 roky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.