Zavrieť

Porady

PN dlhsia ako 1mesiac

ahojte, takze opat idem ziadat o radu..asi uz moj problem niektori poznaju naspamat, no predsa musim znovu "otravovat" profikov - ide o to,ze zamestnanec je uz 2 mesiac PN (od 06.03.2006 - stale trva) - ake su moje povinnosti za mesiac april (druhy mesiac trvania PN, kedy zamestnanec neodpracoval ani jeden den) - celu PN preplaca soc. a zdravotna poistovna alebo musim este nieco aj zamestnavatel? a este co sa tyka "papierovaciek" - mam nejaku povinnost to oznamovat aj tento druhy mesiac poistovnam, alebo nie..vopred srdecna vdaka za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Povinnosťou zamestnávateľa je len odovzdať na SP potvrdenie od lekára o tom, že PN pokračuje, tzv. prechodku ku koncu mesiaca.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanicapap
    ahojte, takze opat idem ziadat o radu..asi uz moj problem niektori poznaju naspamat, no predsa musim znovu "otravovat" profikov - ide o to,ze zamestnanec je uz 2 mesiac PN (od 06.03.2006 - stale trva) - ake su moje povinnosti za mesiac april (druhy mesiac trvania PN, kedy zamestnanec neodpracoval ani jeden den) - celu PN preplaca soc. a zdravotna poistovna alebo musim este nieco aj zamestnavatel? a este co sa tyka "papierovaciek" - mam nejaku povinnost to oznamovat aj tento druhy mesiac poistovnam, alebo nie..vopred srdecna vdaka za odpoved..
    Preplatí ju SP,Ty ak si oznámila začiatok PN na ZP, neoznámiš zatiaľ ukončenie, iba jej trvanie, pretože ukončenie ešte nie je.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    jankasm
    Povinnosťou zamestnávateľa je len odovzdať na SP potvrdenie od lekára o tom, že PN pokračuje, tzv. prechodku ku koncu mesiaca.
    a tu tzv. prechodku mi ma doniest zamestnanec od lekara, alebo je to nejaky druh interneho dokladu, kt. mam vystavit ja?

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    monikago
    za mesiac april vsade vykazujes nulu, kedze mu PN vyplaca SP
    ale predpokladam, ze do mesacnych vykozov ho napisem, avsak s tam, ze vsade teda bude 0, dobre tomu rozumiem?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanicapap
    a tu tzv. prechodku mi ma doniest zamestnanec od lekara, alebo je to nejaky druh interneho dokladu, kt. mam vystavit ja?
    Lekár vystaví k poslednému dňu v mesiaci, túto pošleš.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    Tweety
    Lekár vystaví k poslednému dňu v mesiaci, túto pošleš.
    ak ide o "preukaz o trvani DPN", kde je uvedeny datum 30.04.2006 ako den trvania DPN, tak to som uz odovzdala - nakolko mi ho zamestnanec doniesol uz 18.04.2006 - je to ten spravny doklad?

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    stanicapap
    ak ide o "preukaz o trvani DPN", kde je uvedeny datum 30.04.2006 ako den trvania DPN, tak to som uz odovzdala - nakolko mi ho zamestnanec doniesol uz 18.04.2006 - je to ten spravny doklad?
    to mas zaujimavo choreho zamestnanca, ked ti doniesol doklad o trvani PN uz 18.4., mas istotu, ze je opravneno chory?

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    monikago
    to mas zaujimavo choreho zamestnanca, ked ti doniesol doklad o trvani PN uz 18.4., mas istotu, ze je opravneno chory?
    myslim, ze to ani nebudem komentovat - je to moj nadriadeny - takze co k tomu dodat

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    ale áno, bol to ten potrebný doklad, okrem toho nemusíš už odovzdať nič, len pri ukončení PN alebo zase ďaľší mesiac rovnaký doklad k poslednému dňu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanicapap
    myslim, ze to ani nebudem komentovat - je to moj nadriadeny - takze co k tomu dodat
    Vyjadrenia nadriadených sa nepatrí komentovať.:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.