Zavrieť

Porady

Dodatok k pracovnej zmluve

Môžem ostatným dodatkom k pracovnej zmluve nahradiť pôvodnú pracovnú zmluvu, ktorá bola priebežne upravovaná a dopĺňaná ďalšími dodatkami? Mám v evidencii pracovníkov, s ktorými sme uzatvárali pracovné zmluvy ešte podľa Zákonníka práce, ktorý platil do 31.3.2002. Je čoraz ťažšie orientovať sa v nich pri zapracovávaní ďalších zmien. Išlo by vlastne o také "Úplné znenie platnej pracovnej zmluvy". Ak je to možné, ako formulovať text v Dodatku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    My sme vo firme dali zamestnancom nové pracovné zmluvy, kde už boli zapracované všetky doterajšie dodatky práve preto, že to u "začínalo byť neprehľadné tak veľa ich bolo". a do novej PZ sme dali bod: Táto pracovná zmluva v plnej miere nahrádza pôvodnú pracovnú zmluvu zo dňa...vrátane jej dodatkov... a mám to prekonzultované s inšpektorátom práce, že je to takto v poriadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvôli legislatíve nemusíš upravovať PZ. Dodatkom sa upravuje len dohodnutý obsah PZ, teda najmä pracovný úväzok, doba trvania PZ....
    JanaJam Veď to! Nemusím, ale chcela by som. Chcela by som u všetkých pracovníkov zjednotiť znenie pracovnej zmluvy bez ohľadu na to, podľa ktorého zákona bola uzatvorená, a to tak, aby to aj právne obstálo.
    Tweety veď aj teraz to právne obstojí

    Dodatok k pracovnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.