Zavrieť

Porady

otec SZČO na materskej, matka nezamestnaná

Poprosím o radu. Začiatkom novembra sa nám narodilo dieťa. S otcom dieťaťa nie sme manželia, žijeme v spoločnej domácnosti, spolu s mojou 15 ročnou dcérkou. Partner je dlhé roky podnikateľ - živnostník, ja som nepretržite zamestnaná 20 rokov, začiatkom októbra som nastúpila na materskú dovolenku. Materský príspevok poberám vo výške cca 220,- EUR /vypočítaný z minimálnej mzdy ktorú som predtým dostávala/. Keďže je to dosť nízka suma, a nie je predpoklad, že sa po skončení materskej dovolenky vrátim do pôvodného zamestnania, rozmýšľam či by nebolo pre nás výhodnejšie keby môj partner išiel na materskú dovolenku, a ja by som sa dohodla so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru. Partner by poberal materský príspevok a potom rodičovský príspevok, a ak mám správne informácie, tak by nemusel za seba platiť odvody do poisťovní. Ja by som poberala podporu v nezamestnanosti, a potom dávku v hmotnej núdzi.
Viete mi niekto poradiť, či by to bolo možné a výhodné pre nás oboch, čo všetko to obnáša, a prípadne napíšte ak poznáte lepšie riešenie.
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    otec SZČO na materskej, matka nezamestnaná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.