Zavrieť

Porady

rozviazanie PP v dobe určitej a povinnosti zamestnávateľa

Moja otázka znie čo všetko treba urobiť-nahlásiť-odovzdať ,keď ukončujeme PP v dobe určitej a on ide na UP.odhlásiť z SP a ZP,dám mu zápočtový list, odovzdám evid.list dôchodkového poistenia ....EšTE NIEčO TREBA???,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. skončenie pracovného pomeru - dohoda o skončení pracovného pomeru
    2. zápočet rokov
    3. potvrdenie o zdaniteľnej mzde
    4. potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti - (vraj už nie je povinné, ale pre istotu vždy vystavím, lebo tety v soc.poist. sa často nevyspia do ružova)
    5. odhláška zo soc.poist. - RLFO
    6. ELDP
    7. odhláška zo zdrav.poist.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Potvrdenie na dávku v nezam. už nie je potrebné vystavoať, pokial si zamestnávatel riadne plní povinnosti voči SP a včas odovzdáva mesačné výkazy.
    kn-alka v DS pýtajú stále, aj ked je s firmou všetko v poriadku

    pre istotu vždy vypíšem - program vygeneruje, ja len podpíšem
    mariana97 zápočet rokov -odnáša sa to niekde či dám len zamestnancovi a potvrdenie o zdaniteľnej mzde -komu?.
    zamestnanec skončí na dobu určitú a pokračovať bude na dohodu je nutný ten zápočet a potvrdenie o zdaniteľnej mzde,ročné zúčtovanie mu bude robiť aj tak naša firma
    kn-alka potvrdenie+zápočet ide len zamestnancovi

    ak bude naďalej pracovať u Vás - na dohodu, potvrdenie netreba vystaviť, stačí až na konci roka (prípadne teda to ročné zúčtovanie)

    Zápočet vystavíš, nakoľko dohoda do odprac.rokov sa nepočíta. Dávaš zápočet rokov len za obdobie pracovnej zmluvy.
    mariana97 ďakujem veľmi pekne,robím to prvý krát a sme malá fi.kde sú len dvaja zamestnanci tak preto tie otázky,ale ešte raz vďaka
    mariana97 ešte jednu dilemu mám-mám tu potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti v roku 2013 pracoval u nás 1-6/2013 na dohodu ,potom až do 11/2014 na PP,takže predpokladám ,že sem už vyplním aj VZ z dohody .
      zbaliť

    rozviazanie PP v dobe určitej a povinnosti zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.