Zavrieť

Porady

Je lepšie kúpno-predajná zmluva alebo darovacia listina?

Zdravím, som sociálny prípad, berem dávky (nie som čierny), mno a teraz idem kupovať auto, do 1200€. Ale podla mňa keď kúpim auto zoberú mi sociálku že mám "majetok".

Tak darovacia listina asi bude najlepšie, lenže keď auto je veľmi pokazené a o pár dní sa rozpadne alebo neviem čo tak už neviem ani vrátiť ani vymáhať lebo nikde niesú tých 1200€ však? To je mínus v darovacej listine...
arizona a naco ides kupovat auto, ktore,ako pises sa kazdu chvilu rozpadne a bude nepojazdne? Skoda penazi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Máš jedno, že aká forma zmluvy. Nemáš majetok, nakoľko :

    Posudzovanie hodnoty auta

    Už nebudete potrebovať znalecký posudok, postačí vám odborný posudok znalca, prípadne faktúra. Navyše preukazovanie hodnoty auta sa nebude vyžadovať v prípade, že má viac ako 10 rokov. Ak máte auto staršie ako 20 rokov, naň sa nebude prihliadať vôbec.
    http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...ate-narok.html
    18TommyBoy18 Ďakujem za ŕychlu odpoveď, ale to platí kto mal vtedy v čase evidovaní, a nie potom kúpil nie?

    Je lepšie kúpno-predajná zmluva alebo darovacia listina?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.