Zavrieť

Porady

Pokuta za firemné auto

Dobrý deň,
chcem sa spýtať takú vec:
pre 6 rokmi som pracoval v BA v jednej firme, pracoval som ako vodič a dostal som pokutu za zlý technický stav vozidla. pred tým som zamestnávateľa upozorňoval na tento stav a on mi vravel, že ak dostanem pokutu, tak ju firma vyplatí.Pokutu som dostal, ale firma ju určite nezaplatila, aj keď tvrdila vtedy, že áno, lebo teraz mi prišiel exekučný príkaz na zrážky zo mzdy + trovy exekútora. Pred tým mi nijaká výzva neprišla, možno preto, že sme sa medzi časom presťahovali, ale som si vedomý toho, že mi žiadna výzva neprišla ani som nič neprevzal a hneď tu mám exekútora so zrážkami so mzdy. Kto musí zaplatiť pokutu pri zlom technickom stave firemného vozidla, firma či zamestnanec?Je toto v poriadku, že mi neprišla žiadna výzva na zaplatenie, ale rovno exekúcia?Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Zahral si sa na mŕtveho chrobáka a teraz si zrazu ožil?

    Vtedy ťa to vôbec nezaujímalo, čo sa deje s pokutou? Až teraz, keď ti dýcha na krk exekútor?

    Teraz to budeš musieť zaplatiť a skúsiť to od firmy vymáhať, najpr. podobrotky, ak ak to nepôje, tak súdnou cestou.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Za pokutu je zodpovedny vodic vozidla. Ty si nemal s autom, ktore nesplnalo podmienky zakona o prevadze na pozemnych komunikaciach, nikam ist.
    ak to zamestnavatel napriek tomu vyzadoval, mal si ziadat pisomne od neho, ze si je vedomy zleho technickeho stavu vozidla a ze prebera vsetky potencialne pokuty.
    aj to by ta ale nevyvinilo z pokuty.

    Teraz budes asi tazko dokazovat zamestnavatelovi jeho chybu a jeho prislub na zaplatenie pokuty.
    To potvrdenie si mal od neho ziadat hned, nie az ked ti pride exekucia.

    Zial, v tomto smere tahas za kratsi koniec ....

    Pokuta za firemné auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.