Zavrieť

Porady

Odpocet DPH pri vyskumnych projektoch

Potrebovala by som poradit, firma ktora ma zaroven aj podnikatelsku cinnost robi aj vyskum, na ucely vyskumu nakupila stroje, stroje budu pouzivane na vyskum a vysledky vyskumu budu predmetom podnikania..teda moja otazka znieci ma firma narok na odpocet dph z pristrojov ktore nakupila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak je firma plátcom DPH a tie stroje nakúpila na podnikateľské účely, tak prečo by nemala mať nárok na odpočet DPH?

    Má nárok na odpočet DPH.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikarn Ano, ale primarne stroj bude pouzivany na vyskum a az vysledky daneho vyskumu budu predmetom podnikania
    mondes A tie výsledky výskumu vieš získať aj bez tých prístrojov? Asi nie. Tak potom nechápem, o čom pochybuješ.
    veronikarn pochybujem preto, lebo danovy to nechce uznat, odvolavaju sa na to, ze priamo pristroj nie je pouzivany na podnikanie a nie je z neho prijem
    mondes Uff, nechápem. A ako inak máš ten výskum vykonať?

    Veď vy poskytujete predsa služby a tie prístroje potrebujete na to, aby ste mohli tie služby vykonávať. Tak potom už nechápem, nech sa vyjadrí aj niekto iný.
    veronikarn asi to zle pisem evidentne, firma urobi vyskum, na zaklade vyskumaneho nieco vyrobi a to preda...
    mondes O akú firmu sa jedná? Ide o s.r.o.? Má faktúru od tých prístrojov? Nemá žiadne oslobodené plnenia?
    veronikarn neziskova, a vyskum v oblasti biomediciny
    mondes Zistila som ti na FS, že je nárok na odpočet. A ten nárok upravuje § 49 - 51 zákona o DPH.
    veronikarn len neviem o ktoru cast sa tam opriet, ked tvrdia ze prave podla tych pargrafov nie je. a velmi dakujem za ochotu
    mondes Odporučila by som ti zavolať priamo tam "hore". Na stránke finančná správa nájdeš číslo. Vieš presnejšie opísať, o čo sa jedná. A potom by som s tým vyrukovala na daňovníkov, ktorí ti to nechcú uznať.
    ...ak budeš volať, daj vedieť, ako si dopadla. Zaujíma ma to.
    veronikarn dakujem za pomoc ak budem vediet ozvem sa
      zbaliť

    Odpocet DPH pri vyskumnych projektoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.