Zavrieť

Porady

dôchodok

ahojte poradite mi? chystam sa do prace a mam 18mes syna. Moja mama by s nim rada ostala doma ale ma este 2,5roka do dochodku a odchod na predcasny dochodok jej ho velmi znizi. Existuje nejaka cesticka ako ostane doma a potom bude moct ist na normalny dochodok? Teda ak by si dobrovolne platila davky do SP alebo nieco podobne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Skús si naštudovať články o predčasnom dôchodku,možno tá výška nebude o nič menšia ako o 2,5 roka.Samozrejme záleží na tom,či napr.za posledných 7 rokov nebola evidovaná na úrade práce,koľko má odpr.rokov,a pod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nech si dá vypočítať, alebo jej to malo už prísť z SP. koľko by teraz dostala dôchodok, ako jej to vychádza. A nech si uvedomí, koľko dostane za 24 mesiacov, ak ten predčasný prijme.

    smatralaka je offline (nepripojený) smatralaka

    smatralaka
    na soc jej povedali ze jej asi nevyjde ani minimum, pri nasich prepoctoch sa jej skrati dochodok o 1000sk mesacne co sa nam vidi dost vela zato rozmyslame o inej moznosi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.