Zavrieť

Porady

Opravená FA z titulu odpočtu DPH zo zálohy

Manžel má dodávateľa, ktorému najprv platí pri objednávke zálohu a pri preberaní tovaru doplatí zvyšok. K zálohe dostane zálohovú FA bez uvedenia DPH a k doplatku FA s celou výškou DPH, k obom prípadom dostane blok z ERP o úhrade v hotovosti. Doteraz sme mali takého prípady v rámci jedného mesiaca. Teraz mám prípad, že mesiaci 10/14 zaplatil zálohu a vyúčtovaciu faktúru dostal v 11/14. Doklady boli ako vždy, vyúčtovacia FA aj s celou DPH bola vo FA za 11/14. Neskôr som žiadala o zmenu chybného IČA a prišli 2 opravené FA z titulu odpočtu DPH zo zálohy. Jedna zálohová za 10/14 s prislúchajúcou časťou DPH a druhá za 11/14 so zvyšnou častou DPH. Ja keďže som čakala na opravu IČO, tak som podstatnejšiu zmenu prehliadla. Teraz neviem, či to môžem dať normálne do DP a KV za 11/14 alebo musím podať dodatočné DP a KV k DPH za 10/14. Ešte prosím neviem aké číslo faktúry k zálohe mám v KV k DPH uviesť. Mám zálohovú FA napríklad s číslom 141 s blokom z ERP bez uvedenia DPH a mám k nej faktúru číslo napríklad číslo 149 s uvedením DPH a v texte je faktúra na účely DPH k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej FA č 141. V KV uvediem číslo 149? Ďakujem veľmi pekne za Váš predvianočný čas, ktorý venujete odpovedi na moje otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Ahoj nemusis podavat ddp k dph nakoľko podľa § 51 ods. 2 zákona o DPH si môže platiteľ dane uplatniť právo na odpočítanie dane v ktoromkoľvek zdaňovacom období kalendárneho roka, najskôr však v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom vzniklo právo na odpočet dane, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má požadovaný doklad.

    áno do KV číslo 149

    Opravená FA z titulu odpočtu DPH zo zálohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.