Zavrieť

Porady

Účtovanie PHM (80%)

-účtujeme zásoby spôsobom B, niesme platcami DPH

1. otázka, Napr. 50eur je suma spolu, rozdelím si to (80%) 40eur 501AE/211 a 10eur ako 501AE nedaň/211 ?
Nikto sa o tom konkrétne nezmieňuje na porade.

2.otázka, ak je 1.otázka správna, tak pri nedaňovom bude zaradenie do daňového priznanie: Č.III.A., r.14 - Ostatné položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami, neuvedené na riadkoch 1 až 13?

3.otázka, aj keď nevedieme knihu jázd musí sa účtovať nadspotreba? A ako v danom prípade?

To vazne uz kazdy silvestruje?
Naposledy upravil Carsgirl : 30.12.14 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    "...Nikto sa o tom konkrétne nezmieňuje na porade...."

    Tiež už silvestruješ, že? Alebo len predsilvestrovsky stranduješ... prezradím jedno tajomstvo - to okiento s lupou nad témou služi na vyhľadávanie tu na Porade.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl Hľadala som, píše sa o tom že len 80% je daňovým výdavkom, 20% nie je daňový ak sa nevedia kniha jázd, ale nie konkrétne na aké účty aký je postup účtovania (aspoň som to nenašla :/)
    2. a 3. otázku som nenašla..
    karakul ... dokonca je aj Excel tabulka s výpočtami a predkontáciami...
    Carsgirl Prosim, kde mam hladat?
    Centrum bod. 2 -v DP je to pripočitateľná položka k základu dane r.130 z tab. III A Pri uzávierke sa 20% naraz za celý rok podla stavu tachm. ID naúčtuje na 501.x na DAL oproti MD napr. 501.9, čo bude koncový stav=nedaňový náklad. (501.900 = PP )
    bod 3 - je to už v čiastke 20 %
      zbaliť

    Účtovanie PHM (80%)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.