Zavrieť

Porady

Školská jedáleň - polievky

Zdravím,
prečo nejedia deti v školskej jedálni polievky? Ako to zmeniť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Prečo ???

    Presnú odpoveď by predsa mali dať rodičia.
    Lebo deti opakujú len to, čo doma vidia...a keď nevidia na stole polievku pri tom občasnom (rýchlom) obede, tak je aj jasné, že im nechutia.

    ...a v Mekáčoch sa veľmi polievky nenosia ...

    -----------------------------------------------------------

    Druhá varianta je asi vo význame otázky :

    Komu by chutili vyvarené ponožky s trochou nejakej zeleniny alebo zavárky ?

    DOPLNENIE :

    Hlad je najlepší kuchár ... viď http://www.porada.sk/t185595-neoblub...ml#post1960624
    Naposledy upravil buchač : 08.01.15 at 19:13
    fortunka tento krát súhlasím, ja mam slečnu polievkvovú a vždy všetko zje aj v jedálni. Aj keď to nie je hneď "domáci vývar".... síce tie polievky sa často podobajú tým nemocničným, ja by som asi mala problém :P ale zje to (ale má iba 4r). Lebo mne sa tiež vždy nepodarí všetko podľa predstáv .. a keď to nezje bude hladná, taktiež u nás žiadne vyjedačky neexistujú pomedzi jedlá... ale ak to dieťa vykúpi bufet, má zásobu celé doobedie v podobe sladkostí a desiatej veľké ako ocko a popri tom sedí v lavici, lebo telesná sa veľmi nenosí už, tak energiu ani nemá kde vybiť, tak jasne.. ani hladné nie je a čokoláda je fajnovejšia Ani ja by som nemenila :P
    taiko alebo varit naozajstne polievky a nie hnede uniformne zbrndy plne kadejakeho bordelu zalozene na polotovare z Metra.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    pretoze su rozmaznane z domu
    buchač Za pravdu sa dáva neužitočné ...???

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nuž neviem, či sú deti rozmaznané z domu. My máme polievky doma celkom pravidelne. A v jedálni ich nejedáva. Lenže, pár krat sme priniesli obed domov a ja sa mu absolútne nečudujem. Voda bez chuti s nejakou mrazenou zeleninovou zmesou. Napriklad.

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    Možno to bude niekomu smiešne,ale chodím s deťmi na obed a nosíme si farebné žetóny,kto zje polievku vezme si jeden, kto druhé jedlo vezme si druhý.Po obede zapíšem počet a na konci mesiaca vyhodnotím 3 najlepších"papkáčov".Sú to žiaci 1.tr a dovolím sa tvrdiť,že najmenej 85% zje polievku a druhé jedlo.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ak su take ako v tej skole,kde som volakedy este ja chodila-dodnes sa nic nezmenilo,skor zhrosilo....to je len tepla mastna voda,sem tam zemiak-brrrrrr

    januska444 je offline (nepripojený) januska444

    januska444
    Tak sa skús s nimi porozprávať.Podľa mňa je to spôsobené tým, že sú naučené z domu na lepšie

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    pretoze mnohokrat este poobede maju dalsie hodiny a musia sa s jedenim ponahlat aby to stihli...

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Občas sú polievky nejedlé, to je pravda, ale som svedkom toho, že detičkom mamičky pribalia pre istitu doboštičku alebo čokoládku a pod. Dieťa len ide z jedálne a už ju "drví". Pani učiteľky sú často obviňované, že nútia jesť deti a rodičia si to neprajú, jednoducho vychovávame generáciu, ktorá vidí len svoje vlastné potreby...

    Školská jedáleň - polievky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.