Zavrieť

Porady

Zrusenie PZP

Dobry den, uzatvorila som zmluvu PZP v Axa poistovni pred tyzdnom, ale chcem ju zrusit pretoze chcu dokladovat 96 mesiacov ... da sa takato zmlva zrusit a urobit v inej poistovni? Ako mam formulovat vypoved?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zmluvu si uzatvárala pred týždňom, tak je veľký predpoklad, že si ju ešte nezaložila niekam, kde ju nik nenájde. Takže riešenie na tvoje otázky je prečítať si podmienky v zmluve, ktorú si podpísala. Síce možno neskoro, ale predsa.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Akých 96 mesiacov chcú dokladovať? Tomuto nerozumiem. Akože bezškodový priebeh? Pri uzatváraní si uviedla, že máš 8 rokov bezškokový priebeh PZP? Ak je to pravda, tak ti pôvodná poisťovňa o tom vydá potvrdenie. Ak nie, tak si pri podpise zmluvy zavádzala (aby si získala výhodné poistenie) a asi ti navýšia cenu.

    Či je možné zrušiť PZP, to nájdeš v tvojich poistných podmienkach. PZP sa nedá zo zákona do mesiaca zrušiť, ako je to v prípade životného poistenia.

    jak je offline (nepripojený) jak

    jak
    Aj ty máš PZP v AXE? Ja tiež a nie som spokojný. Uzavrel som s nimi nevýhodnú zmluvu a teraz sa ich potrebujem zbaviť! Ja som sa už tam s nimi tam toľko nahádal, ja už tam ani nechcem ísť, už ma tam poznajú hah. Nedá sa to vypovedať nejako telefonicky alebo cez internet? Ďakujem za rady
    Chobot Môžeš vypovedať písomne. Zašleš doporučene výpoveď na sídlo poisťovne najneskôr 6 týždňov pred výročním a ku dňu výročia ti poistenie zanikne.
    "Jak" v súčasnosti nemusíš PZP vypovedať len písomne, telefonicky sa to, ale tuším nedá. Viem, že existujú viaceré firmy, kde si výpoveď PZP môžeš podať cez internet. Ja som pzp uzavrela tiež online tuším cez netfinancie.sk a keď sme potom s bratom poslali ponuky do ďalších poistenie.sk nám spravilo najlepšiu cenu. Najväčšia sranda, že pred pár rokmi som, ešte vôbec netušila, že si môžeš pzp uzavrieť z domu cez počítač a nemusíš behať po meste a porovnávať si jednotlivé typy pzp od rôznych firiem.
    Chobot To si netušila preto, lebo fenomén digitalizácie, t.j. uzatváranie poistných zmlúv cez internet či mobil je výdobytkom modernej doby, posledných pár rokov.
    expeeert Najväčšia sranda je že vedia spraviť rôzne systémy na uzavretie zmluvy (cez telefón, internet, v pobočke a neviem čo ešte) len aby ťa lapili do svojich drápov, ale keď chceš vypovedať zmluvu tak jedine písomne - žiadne telefonicky, cez internet...

    porasca je offline (nepripojený) porasca

    Ak viem, rád poradím, či pomôžem. ...viac porasca
    Prestaňte už srandovať na tému "najlacnejšie PZP". Ak spôsobíte škodu a tá Vaša naj-samlepšia, lebo je najlacnejšia poisťovňa za Vás poškodenému neuhradí celú faktúru, odpočíta vymyslenú amortizáciu, nebudete sa stačiť diviť, keď Vás bude poškodený atakovať... teda ak ostane iba pri slovnom dohováraní.
    *
    Na Slovensku za svojich poistencov - škodcov - jediná AllianzSP prepláca náhradu škody bez odpočtu amortizácie, ak je oprava prevedená v zmluvnom - odporučenom servise a navyše aj krycím listom.
    *
    A POZOR.
    Od 1.4.2015 je zavedené povinné započítavanie MALUSOV pre nové PZ.
    Ľahko sa môže stať, že pri zatajení škody sa zrazu bude poistený diviť, keď mu o polroka príde oznámenie o doplatení napr. 50% voči pôvodnému predpisu poistného...
    Naposledy upravil porasca : 06.02.15 at 23:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.