Zavrieť

Porady

Ma matka narok na dovolenku za cas straveny na MD a RD?

Zamestnankyna cerpala od 1.1.2014 29 tyzdnov matersku dovolenku a nasledne nastupila hned po skonceni na rodicovsku dovolenku,ktoru ukoncila 31.12.2014 a od 1.1.2015 nastupila spat do prace.Ma za toto obdobie narok na dovolenku? Ak ano, v akej vyske - kolko dni?
Dakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň presný dátum ukončenia MD
zuzanaz1 MD zacala 1.1. a skoncila 21.7.2014
ZlaticaB Poprosim aj ja o prepočet dovolenky, nejak mi to stále nie je jasne. Nárok na dovolenku je 45 dni. MD od 16.11.2011 - 10,7,2012 od RD 11.8.2012-11.9.2013 od 12.9.2013 nastupila do PP. Prosím koľko mala narok na dovolenku?
veronikasad čo bolo od 11.7.-10.8.2012?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Materská dovolenka sa pre výpočet nároku na dovolenku počíta ako odpracovaný cas. Odpracovali teda viac ako 60 dni a ma narok na ročnú dovolenku, ktorá bude krátenia podľa ZP, ak dni RD boli viac ako 100 dni.
    zuzanaz1 dakujem velmi pekne za rychlu odpoved.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    RD trvala 117 prac.dní (vrátane sviatkov), dovolenku za rok 2014 budeš krátiť o 1/12 ročného nároku
    zuzanaz1 dakujem velmi pekne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Spočítaj si pracovné dni (vrátane sviatkov od 11.7.-31.12.2012.
    V roku 2013 odpracovala 60 dní ? Ak ano, spočítaj pracovné dni RD od 1.1.-10.9.2013
    ZlaticaB čiže nárok na celý rok je u nás 45 dni, krátim dovolenku za prvých 100 dni o 1/12 a za každých 21 znovu o 1/12 správne? asi od 12.9. keď nastupila do práce bude 60 dni ale v prípade ak by neodpracovala 60 v roku, žeby bola iba na MD a RD tak potom ako? a ešte ťa poprosím ako sa zaokruhli dovolenka ak vyjde 3,75 dňa na 4 alebo 3,5 dňa
    veronikasad ak sa pýtaš na rok 2013, musí vedieť či odpracovala 60 dní. Inak sa posudzuje MD a inak RD.
    Ak neodpracuje 60 dní - ostatné dni RD, nevznikne nárok na dovolenku za kal.rok. Bude mať max. 2/12 ročného nároku. Za výkon práce sa považuje aj čerpanie dovolenky
      zbaliť

    Ma matka narok na dovolenku za cas straveny na MD a RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.