Zavrieť

Porady

príjem zo zahranicia

Ahojte,prosila by som o radu. Môj sused bol do 31.05.2014 zamestnaný v Čechách, mal tam aj trvalý pobyt. Od 1.6.2014 sa zamestnal na SK, má tu aj trvalý pobyt. Kde má podať daňové priznanie ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na Slovensku podáva DP z celosvetových príjmov, pri príjmoch z ČR uplatní metodu vyňatia. Daň zaplatenú v ČR mu na Slovensku nevrátia, preto ak mu vznikne nárok na vrátenie dane v ČR, treba podať DP v ČR alebo požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane (český zákon o dani z príjmov neovpládam)
    boban ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    V súvislosti s danou témou mám otázku: V potvrdeniach vystavených v ČR nie je rozlíšenie odvodov do SP a ZP. Pri vypĺňaní nášho daňového priznania odvody uhradené v ČR neuvádzať?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Máš Potvrdenie, v ktorom je uvedené poistné len za zamestnávatela ?
    Liptáčik V riadku mám text: Úhrn povinného poistného z príjmov uvedených na r. 2. Žiadne upresnenie, ani rozlíšenie na ZP, SP.
    veronikasad Kolko % z riadku 2 je tá suma ?
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    V ČR je tiež dobré podať DP nakoľko tam pravdepodobne vznikne preplatok a ten Ti vrátia len na základe podaného DP v ČR.
    Ako písala Veronika na SVK podávaš DP z celosvetových príjmov.
    pre Liptáčik do SVK DP potrebuješ aj odvody z Čiech, ale tie sa nachádzajú v r. 20 - potvrdenie o príjmoch z ČR
    Poprípade len zahrnieš sumu do odvodov nemušíš rozdeľovať na SP a ZP aj tak príjem vynímaš
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Liptáčik Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. V riadku nemám žiaden údaj. Tiež som rozmýšľala o tom, že odvody neuvediem, ale..... tak som si istejšia. Dík.
    Anik neviem ako to myslíš, že neuvediem. Myslela som, že nebudeš rozdeľovať sumu na soc. a zdr., ale zahrnúť by si tam nejaký údaj mala - je potrebné zistiť ten údaj o zaplatenom poistení u českého zamestnávateľa.
    Liptáčik Mám len jeden údaj - - úhrn povinného poistenia. Ak tento nerozdelím na SP as ZP, nebude mi to vykazovať chybové podanie DP?
      zbaliť

    príjem zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.