Zavrieť

Porady

Pozicka pre manzelku bez mojho suhlasu

Z postovej banky manzelka zobrala pozicku 5000eura,ako je to mozne ze nevolaju manzela na suhlas,ale v pripade problemov uz ma najdu a musim platit aj ja.To nie je normalne.Banka ma pravdu?
Naposledy upravil Mariana B. : 21.01.15 at 10:22 Dôvod: Uprava nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Poštová banka pri bratí pôžičky netrvá na súhlase manžela... Pokiaľ nemáte zrušené BSM v prípade neplatenia sa obráti i na manžela..../a do určitej sumy to robia takto všetky banky, vo VÚB je to tuším hranica 10 000,- €/

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V bežných veciach sa súhlas manžela nevyžaduje, v ostatných prípadoch môže byť súhlas aj tichý.
    Ak sa ti to nezdá bežné, môžeš sa do troch rokov dovolávať neplatnosti právneho úkonu. V tomto prípade by ti to však nepomohlo, lebo by to mohli aj tak vymáhať z BSM. Z právnych úkonov sú manželia zaviazaní spoločne a nerozdielne.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    § 145 ods. 1 Obč. zákonníka:

    (1) Bežné veci týkajúce sa spoločných vecí môže vybavovať každý z manželov. V ostatných veciach je potrebný súhlas oboch manželov; inak je právny úkon neplatný.

    Zobratie pôžičky vo výške 5000 EUR sa považuje za bežnú vec. Ručia za ňu ale obaja manželia spoločne.
    Peggynka Však to-čo je bežná vec; ja som našla na nete takéto vyjadrenie právnika:http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/o...nia-manzelstva
    Čo sa týka úveru, ktorý si zobral niektorý z manželov bez vedomia druhého z manželov , tak toto je vec , ktorá presahuje rámec bežných vecí a takýto úkon je neplatný § 145 ods. 1 zákona č. 40/1964 S.b.. Je to však neplatnosť relatívna, ktorej sa môžete dovolať na súde do troch rokov od uzatvorenia takejto zmluvy. Nepôsobí automaticky § 40a zákona č. 40/1964 S.b. . To v praxi znamená, že pokiaľ nebude na súde napadnutá, tak takáto zmluva bude považovaná za platnú.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Prosim nezakladaj temy s rovnakov problematikou. Ocitol si sa v prekernej situacii. Niet divu, ze si nahnevany a frustrovany. Sadni si ukludni sa, rozmysli si co chces vediet, skonsoliduj svoje poziadavky a otazky a az potom zaloz temu.
    http://www.porada.sk/t257818-bsm-a-n...-rozchode.html
    http://www.porada.sk/t257812-bol-som...ml#post2662449

    Pozicka pre manzelku bez mojho suhlasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.