Zavrieť

Porady

Došlá zahraničná faktúra s DPH

Účtujem došlú zahraničnú faktúru, predmet fakturácie sú Náklady exekúcie, faktúra je vystavená v CZK s českou DPH. Ako vysporiadam DPH, je potrebné urobiť na takto vystavenú faktúru ešte samozdanenie, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A nemala byť tá faktúra náhodou bez DPH? Pretože podľa mňa tento typ služby nespadá pod žiadnu službu z osobitných pravidiel. Miestom dodania služby je podľa základného pravidla (§ 15 ods.1) miesto, kde má príjemca služby sídlo, t.j. v Slovenskej republike. Daňová povinnosť sa prenáša na slovenského odberateľa, ktorý je povinný prijatú službu zdaniť 20%-tnou sadzbou DPH.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarina-fa tiež som toho názoru, aj som to povedala konateľovi, avšak dodávateľ nám odmietol opraviť faktúru a konateľ mi povedal, že im DPH zaplatí nech to zaúčtujem, len teraz neviem ako to správne uviesť do výkazu DPH a teda či vôbec to tam zaradiť keď sme už DPH zaplatili
    nika.sum Bolo im oznamene ICDPH? Ak nie preto vystavili fa s ceskou DPH. To vsak nevylucuje ze tu nie ste povinny samozdanit.
    Katarina-fa takže volala som do firmy, kde mi bolo povedané, že nemali k dispozícii IČ DPH, preto vystavili faktúru s DPH, opravovať faktúru po doplnení IČ DPH už nie sú ochotní:-( takže mám to celé samozdaniť (základ+dph) ? nemala som ešte takýto prípad, budem vďačná za pomoc
    mondes V tom prípade samozdaníš len základ dane a DPH bude ako nedaňový výdaj.
    Katarina-fa ďakujem
      zbaliť

    Došlá zahraničná faktúra s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.