Zavrieť

Porady

Účtovanie v rozpočtovej organizácii zriadenej obcou Domov sociálnych služieb

Dobrý deň, nájde sa niekto, kto účtuje v DSS rozpočtová organizácia zriadená obcou?
Chcela by som si poradiť navzájom v problematike účtovania. Prípadne,ak niekto pracuje s programom Urbis. Ďakujem.
Naposledy upravil katkadss : 13.02.15 at 07:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkadss ahoj, a aký program máte? Si začiatočník?
    hanelle Korwin a hej, začiatočník...
    katkadss ten nepoznám, predtým si nerobila účtovníctvo vôbec? Ste len domov dôchodcov-sú u Vás len cez deň dôchodcovia? Doporučujem Ti knihu od T.Urbanovej Účtovné súvzťažnosti v samospráve.
    hanelle JJ, tú knihu už mám. Niečo podľa predchodkyne robím, niečo sa pýtam nášho zriaďovateľa a tak postupne, všetko sa snažím si zapisovať...Tu je celodenná starostlivosť o dôchodcov, sú tu riadne ubytovaní
    katkadss My sme zariadenie pre seniorov a špecializované zariadenie, tiež som sa veľa pýtala zriaďovateľa. Máte aj vlastnú kuchyňu?
    hanelle áno vlastnú, kde chodíme my zamestnanci aj dôchodcovia. Toho roku prešli z predaja strav.lístkov na sťahovanie stravného zo mzdy...
    katkadss to si ma potešila-presne toto máme aj my, zrážka zo mzdy za obedy. Mohla by som Ťa poprosiť ako to účtujete celý postup, nemusí to byť hneď, ak si nájdeš čas, môžeš aj cez súkromnú správu, rada by som si to porovnala, či to mám dobre. Rozdeľujete stravu na strava+réžia?
    hanelle nerozdeľujeme, máme teraz str.lístok 2,66, 55% (1,46) hradí zam-teľ, príspevok z SF 0,28 a na zamestnanca vyjde že za obed má platiť 0,92. Pri predpise miezd robím len sumou za zamestnancov koľko sa spolu stiahne ako 331/335 a potom tú sumu len ako 335/602. Nepreposielavam to na príjmový účet, teda ani žiadne položky pri tom nezadávam. Tak mi bolo doporučené zriaďovateľom. SF a príspevok z SF k strave štandardne s položkami...Ty to ako účtuješ?
    katkadss ja účtujem takto:
    predpis stravy 318/602
    predpis réžie 318/602
    príspevok z-teľ 527/602
    príspevok SF 472/602

    zrážka zo mzdy 331/335
    ďalej neviem, či musím odviesť réžiu, stále to riešime
    Ako účtuješ príspevok z-teľ 55 % a príspevok SF na stravu?
    katkadss toto mi poradili cez poradňu uctoropoaobcí,
    ešte tam bolo
    odvod réžie 602/318
    skutočný odvod réžie 318/223
    zamestnanecká časť úhrady za stravu 333/223
    ja už neviem, ako to má byť správne
    hanelle hm, prispevok 55% v podstave nemam nijak podchytené...:-( a prispevok k strave z SF:
    účet SF: 472 (s analytikou na stravovanie)/ 221 (bez zdroja, FNC 1020, pol 642014) a príde mi to na účet príjmový, kde robím: 223 (zdroj 41, bez FNC, pol 223003)/602 a k tomu hneď aj predpis odvodu 588/351

    tvorba SF 527/472 a preposielam z vydavkoveho uctu na ucet soc.fondu cez 261:
    vyd.ucet 261/222 111 1020 637016
    ucet Sf 221 292027/261
    katkadss nevieš sa nikým v Tvojom okolí poradiť, nejaké takého zariadenie, už by som to chcela mať aj ja poriadne, nikde žiadne usmernenia a potom každý len tápe...
    hanelle práveže dookola zariadenia, aj školy, kde poznám účtovníčky, stravné riešia cez predaj lístkov, nie sťahovanie z účtu..:-(
      zbaliť

    Účtovanie v rozpočtovej organizácii zriadenej obcou Domov sociálnych služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.