Zavrieť

Porady

Nesprávne IČ DPH KV DPH

prosím poraďte ako postupovať ďalej , potrebujem odoslať KV DPH , dala som kontrolu IČ DPH cez účtovný program aj cez VIES , mám chybu - IČ DPH dodávateľa je nesprávne , spoločnosť je alebo bola od 11/2014 v likvidácii, skontaktovať s dodávateľom sa neviem, podarí sa mi vôbec výkaz odoslať a ak áno bude tam chyba, je za to pokuta alebo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sankcie sú za nepodanie, za neskoré podania.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    IČ DPH musí byť správne, ináč dostaneš notifikáciu a budeš musieť opravovať. A čo tak skúsiť vyhľadať ne nete? Napr. tu: http://www.icdph.sk/maincontroller/search alebo tu: http://www.registeruz.sk/cruz-public...Tm!-1715902279
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 ďakujem za linky , akurát som zistila že IČ DPH platné do 01.01.2015, a že bola vykonaná individuálna mimoriadna závierka ako mi to pomôže v mojom probléme?
    fortunka faktura bola decembrova, ked to cislo este bolo platne, nie? U nas sa to teraz stava bezne, ze nam vyhadzuje zle IC DPH, ak sa neskontaktujem a zistim ze IC DPH nemaju/neplati ale firmy existuje s danim DIC, ICO.. tak to prepisem sama, ak som zistila ze zivnost ani len neexistuje sama to vymazem a opravim. Opravene doklady poslem postou a hotovo. Ak sa teda neda s nimi skontaktovat.
    katka 23 áno sú to tri fa za obdobie 10,11,12 , závierka bola vykonaná 11.06.2014 , mali sme fa aj za obdobia od 01/14 nebol problém s ič dph
    no neviem , nerozumiem čo vymažeš, prepíšeš
    fortunka Pozri ak bolo IC DPH platne v obdobi ked sa vystavovali doklady, tj. 10,11,12 tak nevidim dovod na opravovanie cohokolvek.. teraz ked sa to da na kontrolu cez web,t ak je jasne, ze to vyhodi chybu.. je 22.1. a IC DPH je neplatne. Ved vidis, ze do 1.1.2015 bolo to IC DPH platne.
    Ja ked zistim ze cislo je neplatne a teda je zla fakturacna adresa, tak ju normalne v programe opravim, ale tie udaje musia byt platne ku dnu vyhotovenia faktury. Nam sa to stava na odberatelskych fa, cize ja to orpavujem denne. Dodavatel by si neplatne IC DPH na fakture urcite nenechal len tak.
    Popravde ak ti pride hlasenie o chybe v KV (pride ti do schranky na fin.sprave), tak uvidis... a kontaktuj spravkynu Ine ti poradit neviem. Pretoze maju v tom dost gulas.
    katka 23 fortunka ďakujem ti , aj mňa teraz napadlo že veď logicky - keď bolo platné k 01.01.15 tak by ten výkaz mal byť bez chyby, idem to odoslať
    nikula Stalo sa mi, že náš obchodný partner, s ktorým už roky podnikáme, mal nahodené zle ič dph. Od januára som zasielala kontrolný výkaz so zlým ič dph. V októbri som dostala notifikačný protokol, ktorý ma na túto chybu upozornil. Chybu som opravila za ten mesiac, ale nedoriešila som, či mám opravovať aj predchádzajúce od začiatku roka.... Skúste poradiť, či to nechať tak, alebo opraviť. Ak podať dodatočné, nebude to na kontrolu alebo na pokutu.....
    Pri kontrole celého roka som zistila, že jednu faktúru som nahodila s iným dodávateľom - takže iné ič dph má byť vo výkaze - oprava
    katka 23 nikulka , prosím zadaj si novú otázku , nepýtaj sa cez komentár
      zbaliť

    Nesprávne IČ DPH KV DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.