Zavrieť

Porady

Dialničná známka-faktúra Slovnaft

Ak sme kúpili dialničnú známku na kartu, Slovnaft nám vyfaktúroval PHM + známku ale známku bez DPH, spodnú časť nálepky mám, ako to zaúčtujem a ako to pôjde do KV.PHM riadne do časti prijatých faktúr a tá známka ako, keď na fa je uvedená len cena známky 50€? Môžem vypočítať DPH /na zákl.podkl.časti/a dám to tiež do časti prij.faktúr alebo do B3 /cez ID alebo ost.záväzky/?Nemal niekto takýto prípad?
Naposledy upravil zuzana : 10.02.15 at 11:08
patanecka Ako si to nakoniec zaúčtovala ? Mám podobný problém:http://www.porada.sk/t259183-ako-zau...m-doklade.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dianad je offline (nepripojený) dianad

    ČLOVEK OMYLNÝ dianad
    Ja to robím tak, že príde fa z OMV , kde je uvedená suma DN 50 eur, k fa si priložím zadnú časť nálepky, kde je vyčíslená dph a priamo vo fa si zaúčtujem 518 xx ´= 41,67 eur a 343xx = 8,33 eur. V kontrolnom výkaze to mám v B2.
    zuzana Lenže na podkladovej časti nálepky je uvedená NDS/Nár.dial.spoločnosť a nie napr.Slovnaft/-podľa zákona podklad.časť nálepky je zjednodušená faktúra a nie riadna faktúra tak by nemala byť v B2, a podľa mňa sa to v KV nestretne zo Slovnaftom, lebo Slovnaft to nemá v ZD a DPH a ty hej.

    Dialničná známka-faktúra Slovnaft

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.