Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru po PN a cerpanie dovolenky

Dobry den.potreboval by som pordit.Od novembra som bol na PN ,teraz mi konci k 1.2.2015.medzi tym som sa povadil zo zamestnavatelom a chem dat vypoved.od pondelka by som mal nastupit teda do prace,ale mam este 15 dni dovolenky a chcem ich najskor vycerpat.mozem podat vypoved 30.1.2015 z datumu ukoncenia PP ku dnu 16.2.2015?musim zdoraznit pisomne do vypovede cerpanie dovolenky?alebo staci len napisat vypoved a osobne oznamit zamestnavatelovi ze idem na dovolenku? ide o skoncenie pp dohodou.dakujuem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ideš dávať výpoveď, ktorú doručíš až pondelok, tak výpovedná doba zažne plynúť až od 1. marca a tvoj pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby ...
    Ty ale zrejme chceš končiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 ZP, na čo je potrebný súhlas zamestnávateľa.

    Môžeš požiadať o čerpanie dovolenky za rok 2014, ale na to je tiež potrebný súhlas zamestnávatela, lebo nástup na dovolenku určuje zamestnávatel.
    pipo00 Dakujem

    Ukoncenie pracovneho pomeru po PN a cerpanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.