Zavrieť

Porady

Záloha na auto a DPH

Zálohovú faktúru som zaplatila začiatkom apríla, dokedy mi má prísť riadna faktúra aj s vyčíslením DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Zálohovú faktúru som zaplatila začiatkom apríla, dokedy mi má prísť riadna faktúra aj s vyčíslením DPH?
    Do 15 dní od zaplatenia preddavku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Je už mesiac od zaplatenia a faktúry nikde.Čo s tým?
    A auto máte? Skús sa s nimi spojiť.Ak ste dph zaplatili v apríli, vzniká nárok na odpočet v apríli.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Akurát mi v dnešnej pošte došla faktúra.Dátum prijatia platby na riadnej faktúre je uvedený 11.4.2006 a ja som uhradila zálohu 10.04.2006. Aký dátum pre odpočet DPH si uplatniť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Akurát mi v dnešnej pošte došla faktúra.Dátum prijatia platby na riadnej faktúre je uvedený 11.4.2006 a ja som uhradila zálohu 10.04.2006. Aký dátum pre odpočet DPH si uplatniť?
    Dátum nároku na odpočet dph je 11.4.06. Treba si pozrieť kategóriu MV, či je skutočne nárok na jej odpočet. Ak áno, tak si uplatníš odpočet v apríli, resp. ak ste kvartálni plátcovia, tak v druhom kvartáli.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Ďakujem, je to terénny nákladný automobil N1-vozdilo projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500,- kg.Takže, môžem si uplatniť DPH, však?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Ďakujem, je to terénny nákladný automobil N1-vozdilo projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500,- kg.Takže, môžem si uplatniť DPH, však?
    Iba u vozidiel kategorie M1 nie je nárok na odpočet dane, a to nie je tvoj prípad, takže máš nárok na odpočet dph.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Už len čakať, kedy nám ho dodajú... a potom zase študovať a radiť sa, ako sa účtuje leasing po novom...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Natka
    Už len čakať, kedy nám ho dodajú... a potom zase študovať a radiť sa, ako sa účtuje leasing po novom...
    Je zrejmé, že túto informáciu ste mali zadať pri Vašom prvom príspevku.

    Tu upozorním, nakoľko téma už bola zmoderovaná, že s otázkami týkajúcimi sa účtovania ste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.