Zavrieť

Porady

DPH a autoalarm na osobné auto

hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nandrolon
    hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

    kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
    ???

    Podľa Zákona o DPH § 49 odst.7 písm b , nie je nárok na odpočet DPH .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nandrolon
    hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

    kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
    ???
    Podľa § 49 odst.7 Zákona o dani z pridanej hodnoty je to príslušenstvo automobilu z ktorého nie je možné uplatniť odpočet dph.
    Naposledy upravil Tweety : 02.05.06 at 08:11 Dôvod: odstavec

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    (7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

    a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
    b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
    c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
    d) kúpe vratných fliaš s výnimkou vratných fliaš, ktoré predá z tuzemska do iného členského štátu alebo vyvezie na územie tretieho štátu (§ 47),
    e) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.

    Zákon o DPH paragraf 49

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT
    Ale pri N1 je nárok na odpočet DPH pri kúpe autoalarmu?
    § 49 odst.7 uvedeného zákona sa vzťahuje iba na OA kategórie M1.
    Naposledy upravil Tweety : 02.05.06 at 08:12

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janaGT
    Ale pri N1 je nárok na odpočet DPH pri kúpe autoalarmu?
    Zákon pojednáva v príslušnom paragrafe o príslušenstve osobného MV.
    Možno sa ešte niekto pridá k odpovedi .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nandrolon
    diky za odpovede.
    Zdalo sa mi ze nie, potom zase ze hej, uz som bol uplne domyleny...
    Máš v príspevkoch čierne na bielom, že nemôžeš podľa § 49 odst. 7 uplatniť odpočet dph, pretože alarm patrí medzi príslušenstvo OA.
    Naposledy upravil Tweety : 02.05.06 at 09:41

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nandrolon
    este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
    asi budem mat aj taky pripad koncom roka...
    Kedže je to príslušenstvo OA, je potrebné OC automobilu navýšiť o alarm.
    Naposledy upravil Tweety : 02.05.06 at 11:24

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nandrolon
    este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
    asi budem mat aj taky pripad koncom roka...
    Zakúpenie a montáž bezpečnostného zariadenia možno chápať ako rozšírenie vybavenosti MV ...čiže je to zabudovanie nových komponentov .
    Je to TZ v zmysle zákona o DzP za predpokladu , že výdavky na TZ v úhrne za zdaňovacie obdobie presiahne sumu 30 000 Sk. V tomto prípade TZ zvyšuje vstupnú cenu MV alebo zostatkovú cenu MV .

    AK TZ nepresiahne sumu 30 000 Sk daňovník sa môže rozhodnúť , že o ňom bude účtovať ako o technickom zhodnotení .

    V prípade , že výdavky na TZ nepresiahnu v zdaňovacom období sumu 30 000 Sk ,môže sa táto čiastka zaúčtovať priamo do daňových výdavkov .

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    diky za odpovede.
    Zdalo sa mi ze nie, potom zase ze hej, uz som bol uplne domyleny...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
    asi budem mat aj taky pripad koncom roka...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Tweety
    Kedže je to príslušenstvo OA, je potrebné OC automobilu navýšiť o alarm.
    je to sice prislusenstvo, ale to je aj v pripade, ze sa to kupi v inom roku, a kedze je to do 30 tis. tak to uz nejde do OC auta nie???, tak si asi stojis na kabli :-))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.