Zavrieť

Porady

čiastočný pracovný úväzok medzi rodičovským a novou materskou dovolenkou

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o informaciu. Nastupila som na matersku dovolenku 1.2.2014. Jej trvanie bolo do 26.9.2014. Odvtedy dostavam rodicovsky prispevok. Cakam babatko a termin porodu v sucanosti je 13. 7. 2015. Na matersku dovolenku by som mala nastupit pravdepodobne 1.6.2015. Chcem sa Vas spytat, ci ak by som uzatvorila ďalší pracovny pomer na ciastocny uvazok v marci 2015, ci by som mohla prijem z tejto cinnosti poberat aj pocas trvania nasledujucej materskej a z coho by sa mi nasledujuca materska ratala. Povodny pracovny pomer, na zaklade ktoreho sa mi vypocitavala prva materska, nadalej trva.
Vopred Vam dakujem za pomoc a odpoved.
Naposledy upravil Martina DM : 03.02.15 at 18:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    PP Ti trval celý rok 2014 ? V januári si pracovala alebo PN-kovala ?

    Po upresnení doplňujem:
    Rozhod.obdobie pre výpočet materského bude rok 2014 : Súčet VZ na nemoc.
    poistenie deleno počet kalend. dní v rozh.období (tu odpočítajú obdobie MD a RD)
    Takže zjednodušene denný VZ vypočítaš: Tvoj VZ za január deleno 31 dní. Denný VZ zaokrúhliš na 4 desat.miesta nahor. A z toho 65 % = výsledok je denná dávka materského.

    Môžeš mať ďalší nový prac.pomer aj počas MD.
    Naposledy upravil Andyke : 03.02.15 at 19:50
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martina DM pracovala
    Andyke Doplnila som do príspevku.
    Martina DM ďakujem a nebude sa to rátať z prepokladaného príjmu na základe potvrdenia od zamestnávateľa? aspoň tak to rátali teraz známej pri prechode z rodičovskej na novú materskú...
    Andyke Z pravdepodobného DVZ by počítali materské ak by si nemala VZ na platenie poistného v roku 2014 ( a Ty ho máš)
    Katy a R veď preto sa ťa Andyke pýtala, že či si v januári pracovala, alebo nie ...
    Martina DM Ďakujem veľmi pekne Andyke. Je možnosť, že keby som sa zamestnala u iného zamestnávateľa teraz do 1.6. a splnila by som podmienky 90 dní a súčasne mala pracovný pomer pôvodný, tak by som potom mohla žiadať o dve materské. Samozrejme súčet príjmu z januára a priemerný tento za 90 dní, do max. vymeriavaceho základu 40,6357 eur na deň?
    Andyke A aké poistenie si mala v r. 2013 ?
    Martina DM myslíš výšku? bolo to z trvalého pracovného pomeru z toho, čo mi rátajú aj z toho januára....a robí mi to rozdiel vo vymeriavacom základe na materskú až 350 €....
    Andyke Nemyslela som hrubú mzdu, ale či si mala prac.pomer celý rok ? U súčasného zamestnávateľa ?
    Martina DM áno. Som tam zamestnaná od roku 2010
      zbaliť

    čiastočný pracovný úväzok medzi rodičovským a novou materskou dovolenkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.