Zavrieť

Porady

Odmietnutie evidencie na ÚPSVaR a zápočtový list

K 30.1.2015 mi prišla výpoveď v skúšobnej dobe v čase trvania PN. PN mi skončila včera a dnes 6.2.2015 som už schopná práce, preto som šla na ÚPSVaR so žiadosťou o zaradenie, kópiou PN, kópiou výpovede, kt. som si spravila z orig., kt. mi zamestnávateľ doručil doporučene poštou a kópiou diplomu. Pani ma odmietla evidovať, že až keď prinesiem zápočtový list, inak ma zaevidovať nemôže, preto som ihneď volala bývalému zamestnávateľovi a ten mi oznámil, že zápočtový list mi môže najskôr doručiť po 20.2.2015., keď uzavrú január. Ako mám teraz konať, aby som sa mohla evidovať a nemusela platiť zdravotnej poisťovni?? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZL je možné predložiť aj neskôr. Na začiatok stačí to, že máš doklad o skončení PP. Ten si mala predložiť, ostatné je možné zo zákona doložiť neskôr.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tvoju žiadosť musia prijať, zápočtový list doručíš neskôr, zatiaľ máš dátum skončenia PP uvedený vo výpovedi:


    5/2014

    § 34
    Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie

    (1) Občan, ktorý sa uchádza na základe osobného podania písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade, v ktorého územnom obvode má trvalý pobyt, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa osobného podania žiadosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa podáva na tlačive, ktorého vzor určí ústredie.

    (2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.



    Príloha č. 2 k zákonu č. 5/2004 Z. z.

    ZOZNAM DOKLADOV, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU ŽIADOSTI O ZARADENIE DO EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE, A DOKLADOV, KTORÉ UCHÁDZAČ O ZAMESTNANIE PREDKLADÁ NA ÚČELY SPROSTREDKOVANIA ZAMESTNANIA

    A. Súčasťou žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 34 ods. 2 sú tieto doklady:

    a) fotokópia potvrdenia o zamestnaní65) alebo dokladu o spôsobe skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu, ak spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu nie je uvedený v potvrdení o zamestnaní alebo ak sa potvrdenie o zamestnaní nevydáva,

    Odmietnutie evidencie na ÚPSVaR a zápočtový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.