Zavrieť

Porady

Povinnost vystavit doklad o platbe - faktura, iny doklad

Dobry den,

nasiel som diskusiu o povinnosti vystavovat fakturu na
http://www.porada.sk/t137207-p2-povi...-fakturu.html#
Ale nenasiel som tam odpoved na svoju otazku.

Podla predchadzajucej diskusie o povinnosti vystavit fakturu - spolocnost nie je povinna vystavit fakturu beznemu smrtelnikovi - FO.

Ja mam otazku z mojej strany ako FO.
Konkretne. Spolocnost RAJO ma na skolach na Slovensku siet skolskych automatov.
http://www.brejky.sk/
Ja ako otec platim za syna spolocnosti RAJO v zmysle informacii na stranke
http://www.brejky.sk/skolske-mlieko/dobi-kartu
prevodom na ucet spolocnosti RAJO.
O tomto prevode nemam ale ziadnu potvrdenku - okrem mojho vypisu z internet bankingu o zrealizovanom prevode a nejakom akomsi zazname o pohyboch na karte mojho syna na strankach RAJO - co je len tabulka pohybov.

Platba je lubovolny kredit na ich ucet, ktory mi pripisu ku karte mojho syna - povedzme 10 EUR - z ktorej postupne syn nakupuje v hodnote cca 30 centov RAJO napoje.

Uz dlhsie mi to nedalo, ze nemam o mojej platbe, ziadnu potvrdenku.
Preto som napisal spolocnosti RAJO a vyziadal si od nich fakturu.
Prisla mi vsak odpoved citujem:
Povinnosť vystavenia daňového dokladu t.j. konkrétne faktúry nám vzniká iba v prípade predaja vo vzťahu k zdaniteľným osobám. Keďže predaj sa
uskutočňuje vo vzťahu k nezdaniteľným osobám, nevystavujeme žiadne faktúry ani daňové doklady. Taktiež sa na takýto predaj nevzťahuje ani zákon
o elektronických registračných pokladniciach, takže nevzniká ani povinnosť vystavovať zjednodušenú faktúru t.j. doklad z ERP.

Dobre, ked uz teda nie je povinnostou vystavit fakturu pytam sa ako k tomu pridem ja, ked chcem mat od toho doklad, ze som na ucet spolocnosti previedol moju platbu za tovar, ktory si cez kartu nakupi moj syn.
Bezne v predajni dostanem aspon listok z registracnej pokladne.
Teraz nemam nic.

Je alebo nie je povinnostou spolocnosti RAJO vystavit prijmovy doklad, alebo iny doklad k mojej platbe na ich ucet ?
Ja som previedol peniaze na ich ucet, ale nemam o tom ziaden doklad.

Dakujem za odpoved.

Roman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Príjmový doklad sa vystavuje k platbe v hotovosti. Pri prevode na bankový účet je dokladom výpis z účtu toho, kto prevod uskutočnil so všetkými náležitosťami identifikujúcimi jedinečnosť a určitosť platby.
    arizona 17.02.15 13:20 odstránil(a) z Porady

    Povinnost vystavit doklad o platbe - faktura, iny doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.