Zavrieť

Porady

daňové priznanie a pn

v minulom roku som bola do júla platcom odvodov do SP a počas toho času som bola pár krát pn. za tú pn ku mi prišli nejaké peniaze /nie na podnikateľský účet/ a neskôr som žiadala o vrátenie preplatku, kedže som počas pn platila plné odvody. čo s tým pri daňovom priznaní? uvádza sa to niekde? pretože v DP sa uvádza, koľko som zaplatila SP a ZP - to musím odrátať vrátený preplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nemocenské dávky nie sú zdaniteľným príjmom.

    Vrátený preplatok z SP a ZP - musíš odrátať zo zaplatených odvodoch - logika: nemala si toľko platiť, nemôžeš si uplatniť vyššie výdavky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvega a spýtam sa takto: ak si vôbec neuvediem do výdavkov do DP náklady na sp a zp - jednoducho mám ich zaplatené, ale dám nuly - neriešme či to pre mňa výhodne je alebo nie je - je to pre daňové priznanie nejaký problém? lebo neviem, kde budem teraz chodiť, koľko mi to vrátili a môj príjem bol nízky, čiže si nepotrebujem naháňať žiadne výdavky
    Katy a R v podstate si POVINNÁ uviesť do DP len všetky zdaniteľné príjmy ! .. a ani DP nemusíš robiť do určitej hranice (1901)
    vvega tak je to vyriešené. príjem bol síce nad 1901, čiže dp povinné, ale nebudem uvádzať zp ani sp. ďakujem krásne
    Katy a R ale nie vždy je to šťastné riešenie ... napr možnosť nedoplatku na ZP (ale to sa nedá z tých údajov)
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemocenské nie je zdanitelný príjem. Vrátené poistné zaplatené bez právneho dôvodu účtuješ ako storno VOZD - v členení poistné

    daňové priznanie a pn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.