Zavrieť

Porady

Narok na NCZD a danovy bonus

Dobry den,
v januari som mala prijem zo zav.cinnosti uplatnila som danovy bonus na 2 deti. Od 01.02.2014 do 31.07.2014 poberala som davku v nezamestnanosti. Okrem toho som pracovala aj na dohodu. Moj manzel moze uplatnit odpoc.polozku na 6 mesiacov?
Vypocitame to nasledovne: rocna NCZD - (cisty prijem + davka)/12*6?
A co je s bonusom! Ja asi narok na danovy bonus nemam (od 02/2014 do 12/2014), pretoze mala som iba 1 160,- eur bez davku v nezamestnanosti. A manzel ma narok na bonus, ak ano aky doklad treba k tomu prilozit? rodny list?
Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Manžel si môže uplatniť DB za mesiace, ktoré si si neuplatnila ty - vyznačí ich na str. 2 DP typu A (ak je len zamestnanec). K DP prikladá rodné listy deti + potvrdenie o návšteve školy, ak ide o deti po skončení povinnej školskej dochádzky

    Vlastným príjmom manželky je príjem zo zamestnania, znížený o poistné + dávka v nezamestnanosti.

    Pomernú časť NČZD na manželku vypočítaš :
    ročná NČZD - vlastný príjem manželky/12*6

    Narok na NCZD a danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.