Zavrieť

Porady

Ako funguje zaloha / kaucia?

Podnikam (mam s.r.o., platca DPH) s renovaciou starych automobilovych suciastok, teda vykupujem stare suciastky, opravim ich a predam zakaznikom, pricom dostanem ich staru suciastku (kt. zase opravim). Problem je, ze ak poslem opravenu suciastku postou, tak nie je vzdy klient ochotny poslat naspat jeho staru suciastku. Preto by bolo dobre, ak by tam fungovala dajaka forma zalohy: napr. suciastka stojí 480€ (400+80dph) a plus by platil este 100€ ako zalohu, kt. by dostal naspat ked mi vrati staru suciastku. Akou formou by sa to dalo spravit? Tak aby ta ciastka nebola zdanena, lebo tym by som stratil 20€, kedze zakaznici vacsinou nie su platcami DPH. Dajaky dobry napad?
Naposledy upravil pineta : 22.02.15 at 09:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pošli mu súčiastku na dobierku 100€ a on tebe vráti tiež na dobierku. A tých 20 € stratíte na poštovnom
    pineta Dakujem, doteraz som to robil viacmenej takto, ale neexistuje dajake "elegantne" riesenie?Neviem ci je ok ze ja vystavim blocek na 480€,hodim do krabice a dostanem dobierkovu sumu na firmu v hodnote 580€. Ako by som vysvetloval ten rozdiel danovej kontrole? Chcem to robit co "najlegalnejsie", lenze doteraz mi nikto nevedel povedat dajaky 100% system..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ked mu vyfakturuješ aj tú zálohu, resp. vo faktúre uvedieš 2 položky - cenu za súčiastku plus vratnú zálohu, tak síce navýšiš cenu ešte aj o DPH, ale následne vystavíš dobropis, takže sa ti vráti aj tá DPH naviac (napr. zákazník zaplatí 100+20=120 eur, ale ak pošle starú súčiastku, tak mu vrátiš zasa 100+20=120 eur a vystavíš dobropis)
    Nikto nič nestratí.
    pineta Dakujem KEJKA, aj ja som typoval nieco taketo. Takze na blocku by mohla figurovat polozka napr.: "Kaucia" alebo "Vratna zaloha"? Ako by som to mal nazvat spravne z uctovneho hladiska? Nie je problem v uctovnictve ked je prilis vela dobropisov?

    Ako funguje zaloha / kaucia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.