Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Chcem sa spýtať:
-ak dcéra pracovala počas roka na dohodu , v máji skončila VŚ,zamestnala sa na trvali pracovný pomer ak typ daňového priznania
- aky typ daňového priznania pre neziskovú organizáciu učtovanú v jednoduchom učtovnictve
- môžem si na manželku odpočítať celú odpočitateľnú položku,ak do marca bola samoplatca a od marca je evidovaná na úrade práce/je na PN/,alebo len od kedy je na úrade práce.Ďakujem!!!
monia781 Chcem sa ešte opýtať... ak mám príjem iba zo závislej činnosti na dohodu v celkovej výške iba 602 eur... musím podať daňové priznanie A? Zamestnávateľa som o ročné zúčtovanie nepožiadala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    dcéra DP A
    manželku si možno odpočítať až od mesiaca, kedy je evidovaná na úrade práce

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doplním,nezabudnúť vypočítať rozdiel medzi NČZD a jej príjmami(podpora, nemocenské, prípadne iné) a z toho uplatniť len časť počas evidencie na ÚP.
    demeter Ďakujem veľmi pekne za odpovede,manželka nemá žiadne príjmy, a ten typ daňového priznania k neziskovke mi neviete poradiť.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    aj ja sa chcem opýtať zamestnanec bol zamestnaný len do apríla 2014 potom bol na UPSVAR... píšem do DP len tie 4 mesiace, celú NČZD a vrátia mu celú dan , či píšem aj ten UPSVAR niekde dakujem moc
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka do DP sa VŽDY píše nezd.časť na CELÝ rok !!!!

    UPSVAR sa v DP nikde neuvádza
    Adaka tak je v pohode že zarobil 1500€ a vrátia mu celú dan 199€ približne dakujem
    a na potvrdení od zamestnávatela čo je tá NCZD 633,88 ( čo sa na nu prihladalo riadok 6) ta sa tiež nikde nepíše
    Adaka ešte ak môžem poprosiť o odsúhlasenie: SZČO príjem 11764, poistné 2327,31 , uplatnuje si 40%, ZD je 6101,99... Dakujem
    veronikasad kolko mesiacov trvala živnosť ?
    Adaka 12
    veronikasad ako si počítala tie paušálne výdavky, nejako mi to nesedí ...
    Adaka prijmy - poistné - 40%, môžes aj do správy dakujem
    kn-alka NIE, príjmyx40% =výdavky
    Príjmy-výdavky-poistné
    11764x40%=4705,6
    11764-4705,6-2327,31=4731,09
    Adaka dakujem, a ten zamestnanec je OK
    kn-alka zadaj si zvlášť otázku, kto to má v komentároch hľadať?
    kn-alka v DP VŽDY uvádzaš celú nezd.časť na celý rok (kráti sa len pri dôchodcovi, alebo vysokom príjmy)

    na potvrdení tá nezd.časť je len informatívneho charakteru, v DP uvádzaš VŽDY celý rok
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.