Zavrieť

Porady

Zákonný rezervný fond

Dobrý deň , ked zaučtujem na konci roka čiže k 31.12.2014 tvorbu rezervneho fondu 5% z čisteho zisku nesedia mi počiatočne stavy v uzavretom roku 2014.
Aktiva 4000, pasiva 4180. Chcela by som sa opýtať ci to ma tak byt alebo A=P .
ZRF som zaučtovala 431/421. Vie mi niekto poradiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    R.F. tvoríš až v nasledujúcom účt. období.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka 27 robim to prvý krat takze v roku 2015 za rok 2014 tvorim RZ ? a učtovať to mam 431/421 ?
    Tweety tak, až z čistého zisku na základe rozhodnutia VZ
    Jarka 1 V spoločenskej zmluve to asi je napísané, ale nemala by to tvoriť až na základe zápisnice z valného zhromaždenia?
    ivka 27 ano ja tomu rozumiem ale predo mnou jedna "účtovníčka "zaučtovala tvorbu rezervneho fondu na konci roka to je 31.12.2013 za rok 2013 a neviem čo s tým ja som bola na materskej a teraz to opravujem . Neviete mi poradit co stým
    Žabinka čo s tým musí rozhodnúť valné zhromaždenie.. a ty potom na základe zápisnice z valného zhromaždenia zaúčtuješ rozdelenie čistého zisku.. nemôžeš účtovať podľa svojho rozhodnutia.. upovedom o tom konateľa/spoločníka, nech to rieši..
    ivka 27 A je to veľkz problem myslim zo zaučtovanim?
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    určite nie je možné účtovať na 431 v roku 2014 zisk z roku 2014, pretože sa na účet 431 zisk dostane až po ročnom prevode v roku 2015.. vyhodiť takýto zápis z účtovníctva..
    ivka 27 firma zacala v roku 2013 a na konci roka cize 31.12.2013 bol zaučtovaný RF to znamena ze v roku 2014 opacným zapisom 421/431 to mam zaučtovat a po schvaleni VH to mam zaučtovať normálne? ciže v učtovnictve to nrbude problem ?

    Zákonný rezervný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.