Zavrieť

Porady

výkaz do ZP a výpočet mzdy zamestnanca

Prišlo mi zo zdravotnej poisťovne upozornenie, že im vyšiel iný vymeriavací základ ako som vypočítala. Išla som teda do zdravotnej poisťovne nech mi poviedia, čo som zle urobila, keďže zamestnanec má min. mzdu t.j. 380 € a odpočítateľnú položku vo výške 380 €, tam ani tá pani nevedela čo je zle. Nakoniec vysvitlo, že náš zamestnanec robil na dohodu u iného zamestnávateľa (počas dovolenky). Teraz neviem čo mám robiť. Mám urobiť opravný výkaz s neuplatnením OP do zdravotnej poisťovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    asi áno, pretože keďže robil aj u iného zamestnávateľa tak nárok na OP v danom mesiaci nemá. ale ak na ďalší mesiac tam už robiť nepôjde, tak OP môže za budúci mesiac už mať
    Jan Hrach Tú OP si môže jeden mesiac uplatniť, nasledujúci nie, potom opäť áno? A čo s tlačivom, len na tom tlačive budem meniť dôvody zmeny? Musím taký čas niečo oznamovať ZP na špeciálnom doklade?
    anika hej, na tom tlačive sa to eviduje ako zmena, ktorú podpíše zamestnanec, do ZP sa neoznamuje nič.

    výkaz do ZP a výpočet mzdy zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.