Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K zaúčtovaniu nákupu DN ano, k odpočtu DPH nie (čo nie je tvoj prípad, keďže firma nie je platitel DPH)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Veronikasad, ďakujem veľmi pekne . Myslela som si to, len som si nebola istá...
    MartinaDom nálepka sa nekupuje s dph, či?
    Peggynka Pozri tu:http://www.dashofer.sk/?cid=55249
    MartinaDom Ďakujem krásne, super. Čo ak doklad z erp mám a chýba mi podkladová časť. DPH z nákupu som si neuplatnila. Môžem si dať aspoň do nákladov bloček z erp preukazujúci nákup dialničnej známky.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kuravesele Nechápem, čo tu točíte o DPH k dialničnej nálepke, veď tá je bez DPH, a k preukázaniu nákladov predsa stačí iba doklad z ERP, ja nemám ani k jednému dokladu, žiadnu zadnú časť nálepky...

    .k preukázaniu nákladov áno, ale na odpočet dph to nestačí, tak toč aj ty a prečítaj si zákon o DpH
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele ja som ešte nevidela blok z ERP na ktorom by bola dialničná nálepka s DPH...
    Tweety veď práve, že tam nie je
    IVEB Na bločku z ERP nikdy nie je pri dialničnej známke vyčíslená DPH. Ale ak si vezmeš zadnú stranu nálepky tak tam to máš rozdelené na sumu celkom a DPH. A v zmysle zákona o DPH máš nárok na odpočet pri takejto DZ.
    marjankaj A zrejme si nevidela ani zákon o DPH.
    Tweety Hm, a to treba?
    marjankaj No zadávateľke to netreba. Ale komentátorka by si to pozrieť mohla.
    Tweety možno už pozerá, že má aj niečo zlé o čom sa tu točilo
    kuravesele Veď ja si to aj pozriem nemám problém, si niečo doštudovať a ďakujem, je to pre mňa niečo, s čim so sa nestretla, nakoľko sa mi dostáva iba blok z ERP
    Tweety ale platiteľ dph by mal poznať Zákon o dph, či? Ak ste platiteľom, potom to máš nesprávne účtované.
    kuravesele tak ale, keď si nechcem uplatniť DPH, tak nemusím nie ?A potom to je správne...
    Tweety nemusíš, ale neuplatnenú dph účtujeme do nedaňových nákladov, ak to tak nemáš, krátila si príjmy, ak na to prídu, bude sankcia
    kuravesele od kedy je toto v platnosti?
    Tweety pekných pár rokov dozadu, takže to máš zle, ruším správne?
    kuravesele to je koľko pár rokov? Lebo pozerám dozadu, čo robila aj predchádzajúca účtovníčka, tá tiež to dávala bez DPH na 538 - celé...
    Tweety a dialničná známka sa už dávnejšie nedáva na 538 a koľko? možno takých 8, stač pozrieť do zákona
      zbaliť

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Nechápem, čo tu točíte o DPH k dialničnej nálepke, veď tá je bez DPH, a k preukázaniu nákladov predsa stačí iba doklad z ERP, ja nemám ani k jednému dokladu, žiadnu zadnú časť nálepky....
    Tweety pozri moju odpoveď
    kukučka Ten slovník?

    Stačí mi k zaúčtovaniu diaľničnej nálepky pokladničný blok zakúpený na čerpacej stanici (doklad z ERP)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.