Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Priateľ je živnostník jazdí na kamióne v zahraničí a fakturoval vždy sumu ktorú mu povedal majiteľ pre ktorého jazdil. Teraz keď sa podáva daňové priznanie, účtovníčka mu povedala, že diéty sú nezdaniteľné, ale keď to ma na faktúre vykázané spolu nedá sa mu to už odrátať. Teda, že tam nemá rozpísané koľko boli diéty a koľko zárobok. Je nejaká možnosť aby si mohol odrátať diéty?
Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
veronikasad Diety sú príjmom nepodliehajúcim dani len u zamestnancov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zorenka1 je offline (nepripojený) Zorenka1

    Zorenka1
    nedalo by sa to riešiť výpisom cestovných príkazov- výkon práce v zahraniči? Tak by stravné bolo ako výdavok OZD a vo faktúrach by to bolo ako príjem OZD.. Takževýsledok nula.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nina5 Zorenka to by musel vypísať cestovne príkazy na každý deň, alebo by to stačilo hromadne na celý mesiac?
    Zorenka1 Mám za to, že by mohol mať podľa tých vystavených faktúr - na každú fa jeden cesťák. Tak by to bolo aj ľahko skontrolovateľné a samozrejme zoradiť podľa dátumov
    Nina5 Ďakujem veľmi pekne...
    Nina5 Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.