Zavrieť

Porady

Uhradená DPH - BV

Potrebujem si ujasniť, lebo o DPH som ešte ako tak neúčtovala. DPH, ktorú musí mesačne firma zaplatiť nie je daňovým výdavkom. Pri účtovaní si môžem na daný mesiac mi OMEGA urobí uzávierku ID. Potom treba urobiť úhradu na bankovom budem účtovat 343/221.000 Mám si k ej úhrade vytvoriť aj nejaký samostatný ID? Mám si vytvoriť nejakú špeciálnu analytiku na 343.XXX a viesť ju ako nedaňový výdavok? Alebo mi 343 ako taká automaticky neovplyvňuje daň z príjmu. Vďaka za trpezlivosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Ak účtuješ v OMEGE od výrobcu sú prednastavené analytiky na DPH. Pozri v účt. rozvrhu. Pri uzávierke ti program vytvorí ID. Výsledkom je daň. povinnosť (alebo odpočet). Program ti preúčtovania urobí sám. Výsledok vidíš na 343.000. Účet vyrovnáš cez bankový výpis úhradou 343.000/221.XXX. Už žiadny ID nerobíš. Samozrejme ak si nezasahoval do účt. rozvrhu a nenastavila si svoju analytiku. V tomto je dobré nič nemeniť. Majú to nastavené veľmi dobre.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michaela329 ďakujem za reakciu, už som sa s tým potrápila medzičasom a tvoja odpoveď ma uistila, ďakujem ešte raz. Teraz sa idem trápiť s tým, prečo mi mesačne nesedí saldokonto - chybu vykazuje kvôli ID o povinnom zmluvnom poistení (vzťahujú sa na rok 2013-2014, 2014 - 2015).
    katka s. Záväzkové účty na ktoré účtuješ záväzok z poistiek si v účt. rozvrhu zruš krížik saldokontné. Alebo ak chceš sledovať záväzky aj pri týchto účtoch presne podla partnerov tak musíš pri predpise -ID aj pri úhrade mať rovnakého partnera vybratého z číselníka.
    michaela329 ďakuje katka metódou pokus omyl som na to prišla, ale zožralo mi to pol zdravia. Toto je moje prvé daňové priznanie a tak trochu chaosím. Po kontrole mi už saldokonto nevykazovalo chyby, tak to bude snáď dobre.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.