Zavrieť

Porady

danove priznanie?

Zdravim vas,
ake doklady treba dolozit k da.priznaniu ak som na ID. a treba do dan.priznania dať výšku ID za rok 2014? ak ano tak kde - vdaka. a kde mi ten doklad dajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ podávaš za seba daňové priznanie, tak nepotrebuješ nič.
    Výška ID nevstupuje do zdaniteľných príjmov, vôbec to tam nikde neuvádzaš.
    Máš nárok na celú nezdanit. časť základu dane.
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mima75 dakujem
    Mima75 ešte otázočka: kde si stiahnem tlačivo na danové priznanie, kde ho rovno aj vyplním? vdaka moc
    Mima75 ešte mi môžte poradiť kde si online vyplnim danove priznanie? dakujem moc
    kn-alka asi tak na stránkach daňového úradu - tam si hľadala?
    kn-alka https://www.financnasprava.sk/sk/ele...log-formularov
    Mima75 ešte otázka, živnosť idem prerušiť, pretože mi už k ničomu nie je. za rok 2014 som ju mala otvorenú asi 4 mesiace, výdavky aj príjmy sú 0 eur. kde všade to mám podoplnať ....? pretože mi tam nejak nejde dopísať nuly ... odvody som neplatila som na ID.
    kn-alka a prečítala si si druhú vetu na prvej strane úplne hore?
    .... Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne.....
    Mima75 prečo si na mňa alergická? ved ja sa tomu nerozumiem
    kn-alka tak kým začnem niečo vyplňovať, prečítam si aspoň poučenie .... kým napíšeš na poradu a čakáš na odpoveď, už si si mohla preštudovať DP odhora až nadol
    kn-alka práve dnes som bola na DU podávať DP-čka - zatial majú tety na DU trpezlivosť a niečo aj poradia pri vyplnovaní DP
    Mima75 tak ja sa chystám pondelok, to by ešte mohli mať so mnou trpezlivosť, utorok bude nátresk
    Kabaka123
    Mima75 ešte jedna otázočka: ktoré riadky treba určite vyplniť v dan. priznaní? všade mám nulu ... a tlačivá - príjmy/výdavky, majetky/záväzky - nemusím, že? vdaka moc ...
    Mima75 poradíte? dakujem
    kn-alka nulu nevypĺňaš, necháš prázdne riadky
    Mima75 dakujem, ak bola hlavna činnosť ekonomický poradca, čo dať riadok 3? vdaka
    veronikasad Z akého dôvodu sa trápiš s daňovým priznaním, keď vyššie píšeš, že si nemala žiadne príjmy ani výdavky z podnikania? Mala si príjem zo zamestnania ?
    Mima75 zo zamestnania nie
    Mima75 ale mam otvorenu živnosť, tak musim dať dan. priznanie, nie?
    veronikasad Ak máš len príjmy zo závislej činnosti a z podnikania nevykazuješ stratu, stačí vyplniť a podať DP typu A a v osobitných údajoch daňovníka uviesť že si príjem zo živnosti žiadny nemala.
    Mima75 ja nemam prijmy zo zavislej činnosti, mam len živnosť ...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.