Zavrieť

Porady

Zle zadaná dph a predaj

Predavačka urobila chybu pri naskladnení tovaru. Pri tovare zadala zlú hodnotu dph (namiesto 20 iba 10%). Tovar sa riadne predával s touto dph. Teraz som to zistila, opravila hodnotu. Chcem sa opýtať, či bude problém s hodnotou dph? Treba to nejak riešiť? VYRIEŠENÉ

ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.
Naposledy upravil nikula : 24.04.15 at 06:14 Dôvod: doplnenie podotázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že bude problém.Je to potrebné dodaniť , staré mesiace už cez DDP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula týka sa to mesiaca marec, takže to stíham ešte v riadnom.... ale ako postupovať. Tovar sa predával cez ERP, tam je to podchytené s 10 % dph. Stačí len účtovným zápisom dodaniť?
    Tweety Zákazníkom už to asi nebudete dodanovať, takže len ID.
    nikula ďakujem
    nikula ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.
    nikula ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.
      zbaliť

    Zle zadaná dph a predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.