Zavrieť

Porady

Dohodar a odhlasovanie zo ZP

Dohodar o VP posledny krat pracoval 31.3....dohoda mu skoncila dnom 10.4....s akym datumom ukoncenia poistenia sa odhlasuje zo zdravotky ? a do kedy sa to odhlasenie musi zrealizovat?

Dakujem za odpovede
Naposledy upravil ivka70 : 13.04.15 at 05:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak dohodár nepracoval 5 dní v týždni, teda pracoval len v určité dni, tak prihlášku a odhlášku za určite dni je potrebné poslať do konca nasledujúceho mesiaca, teda vo vašom prípade do konca apríla. Samozrejme, že ak budete robiť výplaty skôr, tak prihlášky a odhlášky je potrebné poslať pred týmto dátumom.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Minieee Cize dohodari sa odhlasuju a prihlasuju len za realne odpracovane dni aj ked su na dohodu 350h/rok? A ked sa nestihne odhlasit pocas realneho posledneho odpracovaneho dna, t.j. je stale prihlaseny, tak hrozi pokuta?
    mondes No, neviem ako u Vás dohodári pracovali, ale ak to nebolo plných 5 dní v týždni, ale len na dni podľa potreby, tak sa prihlasuje a odhlasuje naraz, hromadne. Napr. v marci robili celkom 8 dní, tak povinnosť prihlásiť a odhlásiť je do konca apríla. Avšak ak robíte mzdy za marec napr. 15. apríla, tak do tohto dátumu musia byť poslané prihlášky aj odhlášky do ZP. To z dôvodu, aby sedel mesačný výkaz.
    Minieee Dakujem, a ked pracovali cely marec akurat len tie aprilove dni uz nie.. a este nie su odhlaseni ..mozu sa este odhlasit s datumom ukoncenia poistenia 31.3.?
    mondes V tom prípade, ak dohoda skončila dňa 10.4., tak podľa mňa ste povinní do 8 prac. dní od ukončenia dohody ich odhlásiť zo ZP. Nevadí, že v apríli už nepracovali, mesačný výkaz bude nulový.
    Minieee A ten datum ukoncenia poistenie v ZP bude potom 31.3 alebo 10.4.?
    mondes Ak dohoda skončila 10.4., tak podľa mňa tento dátum bude na odhláške.
    Minieee Aj ja mam ten pocit, kazdopadne velmi pekne dakujem za rady, pomohli ste mi rozlustit moju dilemu
    ewita888 Odhlášku do ZP treba dať 31.3., veď v apríli už nerobil.. tak na aké dni v apríli ho chcete mať prihláseného, babyyy..
    mondes No, dni nebudú žiadne, ale ukončenie dohody bolo 10.4. Tak podľa mňa tým dňom aj odhlásiť. Je rozdiel, ak pracuje vkuse 5 dni v týždni ako spomína Minieee, alebo len v určité potrebné dni. Alebo sa mýlim?
    Minieee Podla zdrav.p. sa tento druh dohodarov odhlasuje s datumom ukoncenia dohody, cize k 10.4.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Určite? A neplatí to len v prípade, že dohodári nepracujú 5 dní v týždni? Pretože tí dohodári, o ktorých sa bavíme pracovali celý marec vkuse. A dohoda pokračovala až do 10.4.2015. Aj keď už v apríli nepracovali. Takže neplatí to, že do 8 prac. dní od ukončenia dohody? Ďakujem.
    Jana Motyčková Uvádza, že naposledy robil 31.3.. Keďže nerobil 5 dní v týždni odhlási sa k poslednému dňu, kedy robil (ešte by sa dalo zvažovať 2 dni odpočinku v tom týždni). Ak sa dáva prihláška /odhláška na dni kedy robil a nie je to deň začatia/skončenia dohody, termín podania je do konca nasledujúceho mesiaca.
    mondes Ale práveže oni pracovali 5 dni v týždni, celý marec. Veď takto to Minieee píše vyššie. Akurát v apríli nepracovali.
      zbaliť

    Dohodar a odhlasovanie zo ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.