Zavrieť

Porady

Podvod pri kupe auta

Dobrý den.Chcem sa spýtat ako mam postupovat ked som bol oklamany.Pri kupe auta sme spisali z predavajucim kupnu-predajnu zmluvu ktoru podpisal ale ked mi odovzdaval technický preukaz tak som zystil že majitelom je jeho sestra.Hned som namietal ale on ma uistil že sestra o všetkom vie a že ma plnu moc od sestry len ju nevie najst a zajtra mi ju prinesie a nakolko sme z jedneho mesta a dobre sa pozname tak som uveril dal peniaze on mi odovzdal doklady spolu z autom.Na druhy den mi povedal ze nevie najst tu plnu moc a že pojde zo sestrov vybavit novu a prinesie mi ju.O 3 dni nato prisiel a povedal ze sestra si to rozmyslela a ze chce spat auto.Ja som suhlasil a povedal nech mi prinesie peniaze a vratim mu auto.Prisiel iba dal mi 150e ze zvyšne peniaze ma doma nech mu dam auto a do pol hodiny mi ich prinesie a nalko sa pozname tak som dal auto ale doklady som si nechal pre istotu.Po pol hodine neprišiel a 3 dni sa mi vyhybal tak na 4 den som ho isiel pockat pred pracu
zobral mu kluce od auta a odparkoval som ho.Po praci prišiel zamnou stým že uz auto nechce spat že sestra sa zase rozhodla že auto preda zobral si svoje veci z auta a odišiel stym že na druhy den pojdeme auto prepisat.A zase sa mi vychyba.Za skoru odpoved vam vopred Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    júúúj, aleže ma prsty svrbia - ako môže byť niekto až tak naivný - to koľko rozprávok od tzv. predávajúceho si chceš ešte vypočuť - a s tou sestrou si vôbec hovoril??? A ešte podotázka - na kieho čerta zakladáš dve identické témy?
    Naposledy upravil willma : 15.04.15 at 14:17
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Kopik Nie nehovoril som s nou.Ale viem že o predaji auta nevie.A s predavajucim sa dobre poznam bol kamoš.Tak som nemal dovod mu neverit.A neviem ako mam terazt postupovat
    willma nooo oficiálnu časť ti už naznačil kolega nižšie a neoficiálne ...... je na tebe, len bacha na zákony
    Peter Kopik Ved toho sa bojim.Doklady a auto mam stale ja
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no, ďalšia lekcia zo školy života. Predpokladám, že tá čiastka 150€ bola podstatná, nie malý zlomok ceny. Takže to nebola moc drahá lekcia.

    Riešenie by bolo na dlhé lakte, veľmi komplikované oficiálnou cestou. Neoficiálne ti radiť nebudem, ako sa dá vysporiadať s podvodníkmi.
    Peter Kopik ako ja som mu dal za auto 900e a ked si po neho prisiel tak mi doniesol iba tych 150e a zvyšnych 750e mal doniest do pol hodky.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Uzatvoril si kupnu zmluvu s osobu ktora nieje majitelom veci a ani nema spolnomocnenie na predaj - de fakto ide o neplatny pravny ukon. Kupna zmluva je NEPLATNA !!!

    Ad. 1 .Ak predajcovi auto sestra pozicala (nedala suhlas na predaj) a mohol ho iba pouzivat - ide podozrenie s TC -sprenevery a podvodu

    Ad.2. Ak vozidlo sestra predajcovi nepozicala ide o neopravnene pouzivanie cudzieho mot.vozidla - alebo kradez a podvod

    Pokial sestra ohlasi zmiznutie auta (kradez) ostanes bez auta aj bez penazi,


    Riesenie
    1.- osobne kontaktovat sestru a celu vec si osobne vysvetlit. (Mozno auto na teba prepise a vec bude riesit s bratom) -

    2 .Navsteva Policie - aj ked si Policajti budu tukat za tvojim chrbtom po cele tak oznamit celu vec na Policii a podat trestne oznamenie (nenechat sa odbit)

    3. Zavolat zopar kamosov - zobrat si "palky" a ist si na "ihrisko" trosku zamavat "palkou" - (v tomto prispevku je pouzita metafora a prirovnanie)


    - Nabuduce trosku viac uvazovat. (Na rozpravky uz never - uz nespavas s mackom - ci ? )

    spajder je offline (nepripojený) spajder

    Pravy pavuci muz spajder
    really?? clovek byva dnes tak naivny ze sa sam zapali ked kupuje auto aby akoze usetril od prveho ktoreho stretne na ulici..sen
    juraj.be taka naivita, ako ked kupujes v darexe auto v top stave
    spajder no presne..raz a naposledy

    juraj.be je offline (nepripojený) juraj.be

    juraj.be
    tak toto som este nevidel, aby niekto kupoval auto... bud ta odrbka kamos, alebo ta odrbka typek, ktory predava auto na internete
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    duves
    Neužitočné (3)
    Nevhodné (1)
    -3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.