Zavrieť

Porady

Zrušenie firmy tesne pred nástupom-resp.tesne po nástupe na MD

Ahojte, firma ma SK a aj v CZ pobočku, kedže na SK som sama zamestnaná a v lete nastupujem na MD tak šef zruši SK firmu- mám narok na odstupne (7 rokov som zamestnaná TPP)čo to znamená, že počas materskej sa budem musieť zahlasiť na úrade práce ako nezamestnaná? Využiť podporu - to už nevyužijem,že by som prešlaz materskej na podporu a potom do 3 rokov opäť rodičovský príspevok??Ešte sa chcú dohodnúť počas rodičovskej na prácu z domu na polovičný uväzok ale pre CZ firmu :-O Neviem čo by bolo najlepšie pre mna :-(
veronikasad Akým dátumom bude končiť pracovný pomer - dňom nástupu na MD ?
aaklokin To práve ešte neviem ...nastupiť mam začiatkom jula..ale ako to šef vymyslí neviem možno keby som vedela čo by bolo výhodnejšie pre mna mu to skúsim navrhnúť..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Najvýhodnejšie pre teba je zostať počas MD a RD v pracovnom pomere, lebo inak sa ti toto obdobie nebude počítať do poistenia v nezamestnanosti a po skončení RD ti nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Ak pracovný pomer ukončíš po nástupe na MD, nemusíš sa evidovať na UP, len do zdr.poisťovne treba odniesť rozhodnutie o priznaní materského zo SP a po narodení dieťaťa rodný list.

    Ak nechceš prísť o dávku v nezamestnanosti, treba o ňu požiadať po skončení poberania materského zo SP. Nie je ju však možné poberať v súbehu s poberaním rod. príspevku, preto rod.príspevok počas obdobia 6 mesiacov by musel poberať manžel, príp. ak má splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, vznikne mu aj nárok na materské, čo je vyššia suma ako rod.príspevok. Materské nie je možné poberať v súbehu so zamestnaním, rod.príspevok ano.
    aaklokin Dakujem ...no a dalo by sa to urobiť tak, že by som najprv poberala materské, potom bysom si vybrala dávku v nezamestnanosti ( bude vyššia ako rodičovský príspevok ) a popritom by priateľ bral rodičovský príspevok na pol roka( chce nadalej ostať v práci) a potom by som mohla ja prejsť naspäť na rodičovský príspevok až do tých 3 rokov dieťaťa???lebo zas nechcem byť po vybraní dávky v nezamestnanosti vedena ako nezamestnaná :-/
    veronikasad Ano, dá sa to tak. Ak by ho nútili k poberaniu materského - ozvi sa. Pred pár rokmi som to riešila s Ústredím práce, keď UP nechcel vyplácať rod.príspevok.

    Zrušenie firmy tesne pred nástupom-resp.tesne po nástupe na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.