Zavrieť

Porady

Staré stromy a letný rez

Ahojte,zdedil som starú záhradu, kde nebol roky vykonaný rez. Začal som už skoro zjari, ale stále mi ostalo veľa stromov, hlavne jablone. Chcem sa opýtať, či im nejako veľmi uškodím, ak by som rez, hlavne kvázi zmladzovací, robil celoročne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zrež to postupne,neriskuj,radšej sleduj ako sa ktorý strom správa,rodí ochutnaj ovocie a tak.Ak neboli roky rezané,ešte chviľu vydržia.Prípadne si najdi odborníka v okolí,neznič si zahradu, staré stromy vedia dať urody na kilá,ked vysadíš strom nový,musíš roky čakať.
    buchač Hlavne toho odborníka. Na svoju záhradu som ho zavolal na jeseň.
    Stromom dal fest zabrať...je síce pravda, že nasledujúci rok z úrody zišlo, no o rok neskôr to bola paráda.
    Potom už len udržiavanie stromov, to sa dá naučiť...
    Ahoj, staré stromy (a ešte ak je ich veľa) by som zmladzoval aj počas roka, ale rany by som ihneď balzamoval, voskoval. Z toho ako píšeš maš zásadný problém, že maš veľa stromov a veľa práce s nimi. Nenechával by som preto všetko na zimu (február 2016). Tiež záleží aký bude rok (vlaha), videl som, že stromy vyschli, keď im zrezali drasticky vršky a neošetrili.

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Do 20 % koruny / rok by mali zniesť hocikedy

    A mohol by si to aj využiť pred zberom úrody = ľahšie na zemi, ako na rebríku
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Ako čo,napriklad čerešne,višne broskyne ano,po zbere úrody.Ale nie naraz superradikálne,lebo ak to nikdy nerobil nemusí to dopadnuť dobre.
    tannenkau píšem 20 %

    a broskyňa určite
    na 90% aj višňa znesie
    to sú ako buriny
    BXLmiami Vieš to lepšie ako ja :-))) Aj ty si ma to svojho času učil.To Tvoje ked chceš budeš rásť naozaj funguje :-))
      zbaliť

    Staré stromy a letný rez

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.