Zavrieť

Porady

zlomenina nohy u psa

Mám doma psíka,ktorý ma trieštivú zlomeninu stehennej kosti. 2x ho operovali a dali mu platničku po 5 týždňoch sa pekne vytvoril kalus, a potom sa stratí ako keby nová zlomenina. To sa opakovalo už druhý krát. Nevie mi niekto poradiť ako ďalej? Pes bol v pokoji ,žiadne behanie som bezradná čo robiť. Lekár povedal,že mu odumiera kosť - nedostáva do nej výživy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Odporucam jednoznacne obratit sa na veterinarneho ortopeda vo veterinarnej nemocnici. Bezny veterinarny lekar nema take skusenosti . Skus oslovit aj viacerych veterinarov aspon na konzultaciu.

    pripadne napis svoj problem na stranku Dogforum.sk, tam chodi vela kynologov a aj veterinarov tam par je.
    Naposledy upravil alaya1 : 22.04.15 at 08:52

    kvietka je offline (nepripojený) kvietka

    kvietka
    pripadne sa obrat na UVL Kosice - klinika malych zvierat-prestuduj si ich internetovu stranku, mne na odd. ortopedie cez telefon poradili
    zmurko Ďakujem za radu skúsim

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nezabite ma, ale susedinmu psovi pomohla chybajucu kost vyplnit bio-lampa
    kopretinka neviem,či kosť dokáže dorásť.......?
    taiko no suseda vravela, ze dorastla asi o 4 cm. Len to je info z druhej ruky, takze nemozem zato rucit. Ale ako slamka, ktorej sa da chytit, by to nemuselo byt zle.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    odporúčam urobiť to, čo je najlepšie pre psa. Nie pre majiteľa.

    Vopred ďakujem za mínusky. Zvieratá mám rád, asi až moc.
    kopretinka čo je najlepšie pre psa? ty to vieš? si veterinár?

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nepoužívaním končatiny sa kosť odvápňuje. Možno je chyba že nohu aspoň málo nezaťažoval, platnička by mu to umožňovala. Nie som odborník, ale treba sa na to spýtať veterinára - ortopéda, ako píše alaya1.
    kopretinka 22.04.15 07:07 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.