Zavrieť

Porady

kartička DIČ

ahojte, založil som si živnosť od1.4.2015, na živnostenskom mi bolo povedané , že na DÚ nemusím ísť, kartička príde poštou, prosím vás aký je na doručenie termín. (pozn.keby som mohol ísť na Dú tak jasné , že to už vybavím ale jednoducho memôžem) Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Daňový poriadok
    § 67

    (7) Správca dane zaregistruje daňový subjekt v lehote do 30 dní od podania žiadosti o registráciu alebo odo dňa odstránenia nedostatkov podania, ak spĺňa podmienky na registráciu podľa tohto zákona a osobitných predpisov.1) Správca dane pri registrácii pridelí daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a aj identifikačné číslo, ak sa registruje na daň podľa osobitného predpisu;41a) tieto čísla je daňový subjekt povinný uvádzať pri styku so správcom dane. Namiesto písomného vyhotovenia rozhodnutia správca dane vydá daňovému subjektu osvedčenie o registrácii a vyhotoví o tom úradný záznam. Proti tomuto rozhodnutiu nemožno podať odvolanie.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Nespoliehala by som sa na "naše úrady" - zavolaj na DÚ, či je tam Tvoja registrácia...ak tam nie je, osobne navštív DÚ a vybav si to....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Včera som na informovala na našom DU na lehotu na vydanie potvrdenia o stave účtu daňovníka (nedoplatkoch) pre banku. Vraj lehota je 30 dní a po zavedení nového systému ju nijako nevedia skrátiť a vybavenie urýchliť ...
    evuš Zase nám pomohli a uľahčili prácu
    marjankaj A nevedia ani zrušiť registráciu DPH. Žiadosť tam majú os 20.2.2015. Vraj nový systém im tak "perfektne" funguje.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.