Zavrieť

Porady

výpovedná doba

Dobrý večer,
prosím poradiť, ak zamestnanec dáva výpoveď podľa §67 a v organizácii odpracoval 5 rokov a 1 mesiac, má výpovednú dobu dvojmesačnú? Alebo sa mýlim?
3 mesačná výpovedná doba by bola vtedy keď by výpoveď dával zamestnávateľ?
Ďakujem
veronikasad Ak to máte dohodnuté v prac.zmluve, 3-mesačná výpovedná doba môže byť aj keď výpoveď dáva zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nemáte v prac.zmluve dohodnuté inak


    (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace,.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    agregova poprosila by som to laicky vysvetliť, keď v zmluve je zakompované že výpovedná lehota pri výpovedi ale podľa § 63 ods.1 písm. a a b, je 3 mesiace.
    Ďakujem
    Tweety to znamená výpoved od zamestnávateľa, čo nie je tvoj prípad
    agregova Ďakujem pekne
    agregova Tweety si veľmi zláta že veľa ľuďom pomôžeš, medzi ktorých patrím aj ja. Pracujem na HPP v inom odbore
    a popritom začínam účtovať aj manželovu malú firmu a dosť často som si nie istá v niektorých účtovných prípadoch a radšej sa poradím a nie som ani zdatná v porade.Ešte raz veľká vďaka.
      zbaliť
    agregova Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Tweety rada som poradila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.